K, 29.03.2023

Kevade märke veel niipea näha ei ole

Alexandra Saarniit
, ajakirjanik
Kevade märke veel niipea näha ei ole
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ilmatark ja metsavana Arvo Saidla pakkus, et 10. veebruari paiku läheb ilm krõbedamaks. Linnud ja sipelgad juba valmistuvat selleks.
Ilmatark ja metsavana Arvo Saidla pakkus, et 10. veebruari paiku läheb ilm krõbedamaks. Linnud ja sipelgad juba valmistuvat selleks. Foto: Madis Veltman

Ilmateenistuse juhtivsünoptik Taimi Paljak prognoosis, et veebruar tuleb üldjoontes pehme talvise ilmaga, mille sekka satub ka lühiajalisi külmalaineid. Metsavana Arvo Saidla lisas, et kevadet enne aprilli keskpaika näha ei ole.

«Kuu alguses kandub madalrõhkkonna serva mööda meile sajupilvi, mis mõnesse kohta veidi lund maha poetavad, õhutemperatuur on valdavalt miinuspoolel. 4. veebruaril tugevnev kõrgrõhkkond toetab pilvede hõrenemist ja termomeetrinäidud langevad sisemaal ka alla kümne külmakraadi, päeval tõusevad miinus viie kraadi piirimaile.»

Pühapäeval annab tugevnev lõuna- ja edelatuul Paljaku sõnul märku Põhja-Euroopas suurenevast madalrõhkkonna võimust. «Üle Läänemere ümbruse liikuvad madalrõhulohud toovad ka lund ja lörtsi, aga tihedam sadu peaks Eestist põhja poolt mööduma.»

«Õhutemperatuurifoon on kõikuv ja üürikeseks läheb ilm ka sulale, eelkõige läänepoolsetes maakondades. Pärast 10. veebruari on tugevneva kõrgrõhkkonna mõjul sajuhooge harvem ja ilm muutub uuesti külmemaks, õhutemperatuur võib mõnel ööl ka –15 kraadi ümbrusse langeda,» lisas Paljak.

Märksõnad
Tagasi üles