N, 30.03.2023

Zelenskõi lubas uusi samme võitluses sisevaenlase vastu

BNS
Zelenskõi lubas uusi samme võitluses sisevaenlase vastu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi.
Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi. Foto: president.gov.ua/Unian

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi teatas neljapäeval uutest sammudest võitluses sisevaenlase vastu "meie riigi puhastamisel", vahendas ukrainlaste uudistekanal Unian.

President teavitas sellest oma õhtuses videosõnumis ja tänas protsessiga seotud korrakaitsjaid.

«Jätkame võitlust sisevaenlase vastu. Tänu Ukraina julgeolekuteenistusele, riiklikule julgeolekubüroole, peaprokuratuurile ja kõigile neile, kes on endiselt seotud meie riigi puhastamisega. Järgnevad uued sammud,» kinnitas riigipea.

Zelenskõi avaldas neljapäeval ühtlasi arvamust, et tema sõjast räsitud riik väärib Euroopa Liiduga liitumiskõneluste alustamist juba «sel aastal».

«Usun, et Ukraina väärib läbirääkimiste alustamist Euroopa Liidu liikmesuse üle sel aastal,» ütles Zelenskõi õhtul kõneldes reedel Kiievis toimuva kõrgetasemelise Euroopa Lidu ja Ukraina tippkohtumise eel.

President sõnas, et edasine lõimumine Euroopa ühendusega inspireerib ukrainlasi ja annab neile motivatsiooni võidelda Vene vägede vastu.

«Ainult koos saavad tugev Ukraina ja tugev Euroopa Liit kaitsta elu, mida me väärtustame,» lisas president.

«Ja et meie edasine lõimumine peab andma meie inimestele energiat ja motivatsiooni võidelda igasuguste takistuste ja ohtude vastu,» jätkas riigipea.

Märksõnad
Tagasi üles