N, 30.03.2023

Zelenskõi sõnul arvestati sõjaväeseaduse puhul armeejuhtide arvamust

BNS
Zelenskõi sõnul arvestati sõjaväeseaduse puhul armeejuhtide arvamust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Unian/Вячеслав Ратынский

President Volodõmõr Zelenskõi vastas neljapäeval petitsioonile, milles paluti veto panna seadusele, mis suurendab sõjaväelaste vastutust sõjaseisukorras või lahinguolukorras, edastas ukrainlaste uudistekanal Unian.

Riigipea kinnitas, et võttis seadusele allakirjutamise otsustamisel arvesse Ukraina relvajõudude ülemjuhataja ja väeosade ülemate seisukohta.

«Seadus, millele ma alla kirjutasin, on suunatud sõjaväelise distsipliini ja õiguskorra parandamisele ajateenistuse ajal, väeosade lahinguvalmiduse tõstmisele ja nende võimekuse tõstmisele teatud ülesannete täitmisel Isamaa kaitseks,» rõhutas Zelenskõi.

«Ülemjuhataja ja väeosade ülemate arvates võimaldab seadus mitte ainult tugevdada vastutust lahinguolukorras toimepandud kuritegude ja haldusõiguserikkumiste eest, vaid ka vältida põhjendamatuid personalikaotusi,» jätkas riigipea.

«Et täiustada sõjaväelaste vastutuse kohaldamise mehhanismi sõjaväe haldus- ja sõjakuritegude eest, siis algatasin Ukraina valitsuses selle teema täiendava uuringu,» lisas Zelenskõi.

Uniani andmetel saadeti 15. detsembril presidendile petitsioon, milles paluti vetostada sõjaväelaste karistuste karmistamise eelnõu. Vaid ühe päevaga kirjutas sellele alla üle 30 000 inimese.

Ukraina relvajõudude ülemjuhataja Valeri Zalužnõi toetas 19. detsembril avalikult vastuolulist eelnõu ja ärgitas presidenti sellele alla kirjutama.

25. jaanuaril kirjutas Zelenskõi dokumendile alla.

Märksõnad
Tagasi üles