N, 30.03.2023

ERGO: inimesed on hakanud ennetavat käitumist rohkem tähele panema

Postimees
ERGO: inimesed on hakanud ennetavat käitumist rohkem tähele panema
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Fuudishi asutaja Marge Tava
Fuudishi asutaja Marge Tava Foto: Ergo

Veel kaks nädalat saab osaleda Aasta Ennetustegu 2022 hääletusel, kus erinevatele kahjude ennetamisega seotud projektidele on tänaseks hääle andnud juba üle 2500 inimese. Eelmise aasta võitja Fuudishi lugu näitab, kui oluline on inimeste tähelepanu, et pisikesest algatusest kasvaks paljude inimeste elusid muutev ennetusprojekt.

Võitjat premeeritakse «Aasta Ennetustegu 2022» tiitliga ja 3000 euro suuruse auhinnarahaga.

Ennetusteo konkursi idee kasvas välja ERGO igapäevasest tööst kliendikahjude ennetamisel, kust tekkis soov ennetusele suunatud mõtteviisi ühiskonnas laiemalt esile tuua, selgitati pressiteates. «Tegijatega on tihti nii, et nende fookus on oma projektil, mitte enda turundamisel, mistõttu on ERGO Aasta Ennetuseteo konkurss hea võimalus infomürast läbi murda ja sellistele projektidele tähelepanu tõmmata – tunnustus ja märkamine motiveerivad edasi toimetama,» selgitas ERGO kommunikatsiooniosakonna juht Helena Hyldahl.

Eelmise aasta võitja, puhta toidu eest võitleva sotsiaalmeedia kanali Fuudish asutaja Marge Tava sõnul andis konkurss neile hea võimaluse pääseda täiendavates meediakanalites pildile, läbi mille sai aina rohkem inimesi oma toidulaua puhtuse peale mõtlema panna. «Suurem osa inimesi ostab täna toitu hinna järgi, mõtlemata, et hind peegeldab tihti kvaliteeti,» lisas ta. «Selle asemel, et lisada kohe ostueelarvesse +15% ehk osta kohe veidi suurema summa eest tervislikumat ja puhtamat toitu, panevad inimesed lõpuks oma kuupalgast 50% või rohkem hoopis tervise taastamisele,» loetles Tava.

«Meie elu on praegu keskmisest ettearvamatum ja igas valdkonnas kriitiliste olukordade ennetamine ning teavitustöö annab teatud turvatunde, mida me kõik väga vajame,» märkis Tava, kutsudes inimesi üles alles jäänud paari nädala jooksul ennetustegusid tunnustama ja neile oma häält andma.

Selleaastasel ennetuskonkursil andis juba esimesel hääletusnädalal oma hääle pea 1500 eestimaalast, millel lisandus järgmise kahe nädalaga veel omakorda üle 1000 hääle. Hääletada saab veel kuni 12. veebruarini Postimehe veebis.

Märksõnad
Tagasi üles