K, 29.03.2023

Ameerika Ühendriikides Cincinnatis avati Eesti aukonsulaat

Postimees
Ameerika Ühendriikides Cincinnatis avati Eesti aukonsulaat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ohios avati uus aukonsulaat.
Ohios avati uus aukonsulaat. Foto: Välisministeerium

Kolmapäeval avasid Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Kristjan Prikk ja peakonsul New Yorgis Arvo Anton Eesti aukonsulaadi Ohio osariigis Cincinnatis. 

Eesti uus aukonsul Ohio ja Kentucky osariigi konsulaarpiirkonnas on Mount St Josephi ülikooli ärijuhtimise õppesuuna juht ja majandusprofessor Charles Kroncke. Aukonsulaadi avatseremooniat võõrustas Mount St Josephi ülikool ja selle president H. James Williams.

Suursaadik Kristjan Prikk märkis avamisüritusel, et aukonsulid on Eesti-sugusele väikeriigile hindamatuks abiks majandus- ja kultuurisuhete arendamisel teiste riikidega ning kontaktide loomisel. «Uus aukonsulaat Ohios ja Kentuckys annab riikidevahelisele koostööle täiendava kanali, nii hariduskoostöö, äridiplomaatia kui ka inimestevaheliste suhete edendamisel,» ütles Prikk. 

Kroncke hindab kõrgelt võimalust asuda täitma Eesti aukonsuli ülesandeid Ohio ja Kentucky osariigis. «Minu uksed on alati avatud nii neile, kes lihtsalt sooviksid Eesti kohta rohkem teada saada, kui ka siinsetele eestlastele. Lisaks võin käsi südamel kinnitada, et kõik minu majandusüliõpilased teavad, mis riik Eesti on ja suudavad selle vaevata maailmakaardilt üles leida,» ütles ta.

Cincinnati on USA keskosa teadus- ja arendustegevuse ning kultuurielu keskus. Nii Ohio kui ka Kentucky osariigis asub mitu rahvusvaheliselt tunnustatud ülikooli ning suurkorporatsioonide peakorterit – see loob suurepärased eeldused koostööks Eestiga, mida aukonsulaadi avamine aitab realiseerida.

Aukonsul Kroncke on sündinud 25. juulil 1967 Minnesota osariigis. Ta omandas 1995. aastal Auburni ülikoolis doktorikraadi majandusteaduses, alates 1990. aastast on töötanud USA kõrgkoolides akadeemilistel ametikohtadel. Aastatel 1995–1999 ja 2016 töötas ta majandusteaduse õppejõuna Tartu Ülikoolis. Alates 2014. aastast on Kroncke majandusprofessor ja ärijuhtimise õppesuuna juht Cincinnatis Mount St Josephi ülikoolis.

Eestil on Ameerika Ühendriikides 13 aukonsulaati. Cincinnati aukonsulaat asub aadressil 5701 Delhi Road, Cincinnati, Ohio 452333. Aukonsuliga on võimalik võtta ühendust telefoni teel numbril +1 (513) 884-7541 või e-maili teel aadressil charles.kroncke@mfa.ee.

Märksõnad
Tagasi üles