E, 25.09.2023

Tarmukad lapsed ei kõhkle hädaabisse helistamast

Tiina Laura Kimmel
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Häirekeskus tunnustas eeskujuliku 112 kõne teinud lapsi. Häirekeskuse peadirektori Kätlin Alvela sõnul on lapse teadlikkuse taga enamasti vanemate hästi tehtud kasvatustöö ja õiged teadmised abi kutsumise vajadusest. 
Häirekeskus tunnustas eeskujuliku 112 kõne teinud lapsi. Häirekeskuse peadirektori Kätlin Alvela sõnul on lapse teadlikkuse taga enamasti vanemate hästi tehtud kasvatustöö ja õiged teadmised abi kutsumise vajadusest. Foto: Tairo Lutter

Kui tavapäraselt on häirekeskuse numbrile 112 helistatud aastas keskmiselt miljon korda, siis mullu lisandus sellele veel 200 000 kõnet. Asutuse peadirektori Kätlin Alvela sõnul tajuvad päästekorraldajad suurenenud kõnetulvas üha enam muret, ärevust ja paanikat.

«Peaaegu pooled kõnedest ei liigitu politsei, kiirabi ega pääste väljakutseteks,» nentis Alvela, kelle sõnul on neljandik helistamistest seotud hoopis sotsiaalprobleemidega. Nende taga on alkoholi- või uimastiprobleemid ja vaimse tervisega seonduv. Väga palju helistavad hooletusse jäetud vanainimesed, kelle lapsed elavad välismaal, ning sageli tahab inimene lihtsalt kellegagi rääkida.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles