K, 29.03.2023

Liiklusolud võivad lume- ja lörtsisaju tõttu kiiresti halveneda

BNS
Liiklusolud võivad lume- ja lörtsisaju tõttu kiiresti halveneda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lumesadu Tallinna südalinnas. Pilt on illustreeriv.
Lumesadu Tallinna südalinnas. Pilt on illustreeriv. Foto: Mihkel Maripuu

Ilmaprognooside kohaselt hakkab ööl vastu laupäeva sadama paiguti lund ja lörtsi ning laupäeva õhtuks levib tihe lörtsisadu üle Eesti, muutes liiklusolud halvaks.

Sajab lund ja tuiskab ning temperatuur langeb pühapäeva hommikuks alla nullkraadi, mis muudab teeolud keerulisemaks, teatas Tallinna linnavalitsus.

Prognoositavalt võib sadada nädalavahetusel 7-12 sentimeetrit lund ja lörtsi, mistõttu võib märg lumi põhjustada ka puude ja okste murdumist.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sule sõnul on linna lepingupartnerid viidud kõrgendatud valmisolekusse, et tagada libeduse ennetamine ja hooldustsüklite käigus lume ja libeduse tõrje muutuvate ilmastikuolude olukorras.

«Palume kõigil liiklejatel valida sobiv sõidukiirus, hoida ohutut pikivahet ja varuda kannatust sihtpunkti jõudmiseks. Niisamuti tuleb ettevaatlik olla nii jalakäijatel kui ka kergliiklejatel,» ütles Sulg.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet tuletab meelde, et paljude kõnniteede puhastamise eest vastutab teega külgneva kinnistu omanik, kes vajadusel peab teostama libedusetõrjet. Selleks võib kasutada graniitkillustiku, mille tera läbimõõt on 2-6 millimeetrit, ei ole lubatud kasutada tuhka, liiva või kloriide. Linn omalt poolt jagab korteriühistutele ja eramajade omanikele tasuta graniitkillustikku, selle kohta saab infot linnaosavalitsustest.

Tänavapuhastusalaste küsimustega ja puudulikust teehooldusest saavad linlased teada anda Tallinna abitelefonil 14 410.

Märksõnad
Tagasi üles