TAUST ⟩ Rahakärped sunnivad töö ja elupaiga maha jätma (2)

Priit Pullerits
, vanemtoimetaja
Copy
Mooste rahvamuusikakooli eestvedaja Krista Sildoja musitseerimas koos teist aastat viiulit õppiva 5. klassi õpilase Odega.
Mooste rahvamuusikakooli eestvedaja Krista Sildoja musitseerimas koos teist aastat viiulit õppiva 5. klassi õpilase Odega. Foto: Kristjan Teedema

Viimase aastaga Eestis keeruliseks muutunud tegelikkus paneb väikeste kohtade elanikud – eriti need, kellel on lasteaias või koolis käivad lapsed – silmitsi tõdemusega, et nii nagu seni, pole võimalik eluga edasi minna.

Kunstnikule ja illustraatorile Maiu Varesele on küsimus selles, kust tema vanem, kolmene laps sügisel süüa saab.

Praegu saab Kauksi põhikoolist. Aga suve alates läheb üks Eesti küllap hubasemaid ja kaunimas kohas asuvaid koole keset Põlvamaad kinni. Sinna, mäenõlvast üles, viib 80-aastaste pärnadega allee. Aeg-ajalt jalutavad punast värvi ühekorruselise koolimaja õuel naabermaja kanad. Seitsmes klassiruumis, kus laes ripuvad videoprojektorid, annavad sooja kümme ahju, mis tuleb igal õhtul küdema panna.

Aga kui 21 õpilasega kool suleb õppeaasta lõpus igavesti uksed, lõpetab töö ka kooli söökla, mille kokad valmistavad seni veel toitu ka paarisaja meetri kaugusel asuvale kaheksa lapsega lasteaiale.

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles