GALERII JA VIDEO President Alar Karis andis üle riiklikud teenetemärgid

Copy

Teisipäeval andis president Alar Karis Viimsi Artiumis toimuval «Eesti tänab» sündmusel üle riiklikud teenetemärgid inimestele, kelle pühendumus oma tööle ja kogukonnale on muutnud Eesti elu paremaks. 

«Iseseisvuspäeva eel tänab Eesti Vabariik oma teenetemärkidega inimesi, kelle töö ja tegevus on aidanud muuta Eestit paremaks, kaitstumaks, sõbralikumaks ja hoolivamaks,» kirjutas president Alar Karis riigi teenetemärkide andmise otsuse eessõnas.

«Riigi teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende pühendumuse, igapäevase visaduse, ka vapruse eest. Neid kõiki – erinevate elualade esindajaid – ühendab sihikindlus kutsetöös või kogukondlikus tegevuses ning nende summa annab Eestile jõu ja sitkuse, teadmised ja ettevõtlikkuse, hoolimise ja tähelepanelikkuse,» toonitas Karis.

Kes said teenetemärgi?

Eestile osutatud teenete tunnustuseks pälvib riikliku autasu 167 inimest. Möödunud aastal tunnustati teenetemärkidega 148 inimest. Postimees Grupi töötajatest pälvivad teenetemärgi fototoimetuse juht Erik Prozes ja Lõuna-Eesti Postimehe ajakirjanik Arved Breidaks.

Riigivapi III klass

Kaimo Kuusk - diplomaat, Eesti suursaadik Ukrainas

Indrek Saar - poliitik, kultuuritegelane

Riigivapi V klass

Margus Gering - diplomaat, Eesti saatkonna asejuht Ukrainas

Viktoria Ladõnskaja-Kubits - poliitik, ajakirjanik

Valgetähe III klass

Tiit Aleksejev - kirjanik, Eesti Kirjanike Liidu esimees

Tarmo Loodus - koolijuht, kutsehariduse edendaja

Urve Raudmäe-Tauts - ooperilaulja

Valgetähe IV klass

Rein Agur - lavastaja ja teatrikunsti edendaja

Riin Alatalu - muinsuskaitse edendaja

Liina Areng - küberturvalisuse ja digiteenuste edendaja

Ivar Dembovski - ettevõtja

Mart Erik - metsandusettevõtja

Ivo Fridolin - biomeditsiinitehnika edendaja, Tallinna Tehnikaülikooli professor

Kalle Hamburg - põllumajandusettevõtja

Olaf Herman - SA Maarja Küla toetaja, ehitusettevõtja

Allar Hint - Eesti tennise edendaja

Larissa Jõgi - andragoog, täiskasvanuhariduse edendaja

Anneli Kana - külaliikumise edendaja

Kristjan Kangur - korvpallur

Ragnar Klavan - jalgpallur

Kalle Koov - ettevõtluse arendaja Saaremaal

Kaarel Kotkas -ettevõtja

Nataša Kotšergina - koolijuht, hariduselu edendaja Sillamäel

Tiiu Kull - botaanik, loodusturismi edendaja, Eesti Maaülikooli emeriitprofessor

Ingvar Kuusk - ettevõtja

Luule Kösler - koolijuht, hariduselu edendaja Tallinnas

Johanna-Maria Lehtme - Ukraina abistamise korraldaja

Arvo Leibur - kontsertmeister, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor

Viive Ligi - riigikohtunik

Enn Listra - majandusteadlane

Toomas Luhaäär - Naissaare elu edendaja, advokaat

Ado Lõhmus - keskkonnapoliitika edendaja

Kristjan Mäe - riigiametnik

Matis Mäeker - rahapesu tõkestamise edendaja

Hannes Möllits - riigiametnik

Ander Ojandu - Ukraina abistaja, ettevõtja

Andres Ojari - arhitekt, Eesti Kunstiakadeemia professor

Jüri Okas - arhitekt ja kunstnik

Mait Palts - ettevõtluse edendaja

Andra Pärsimägi - ringkonnakohtunik

Meelis Pärtel - botaanik, Tartu Ülikooli professor

Aare Reintam - küberturbe edendaja, Eesti-Ukraina koostöö arendaja

Raivo Suviste - teleprodutsent

Roomet Sõrmus - põllumajanduse edendaja

Jassi Zahharov - ooperilaulja

Kalev Tamm - filmiprodutsent, animafilmi arendaja

Kretel Tamm - prokurör

Kaarel Tarand - ajakirjanik, ühiskonnaelu edendaja

Tiina Tegelmann - kultuurielu edendaja Jõgevamaal

Kristel Toming - prokurör

Ilmar Tõnisson - muusikaelu edendaja Pärnus

Tarmo Vahter - ajakirjanik

Maarja Vaino - kultuurielu edendaja

Raivo Vasnu - ettevõtja, ettevõtluse edendaja Ida-Virumaal

Siim Veski - geoloog, Tallinna Tehnikaülikooli professor

Veiko Veskimäe - ettevõtja, kohaliku elu edendaja Järvamaal

Andres Vosman - riigiametnik

Valgetähe V klass

Evi Arujärv - kultuurielu edendaja

Aili Avi - kohaliku elu edendaja Järvamaal

Julia Bali - ajakirjanik

Arved Breidaks - ajakirjanik

Ivan Buhalko - polügrafist

Jaan Elgula - muusik, raadioajakirjanik

Larissa Gorbunova - iluvõimlemise treener

Hanna Kanep - kõrghariduse korraldaja

Mart Kangro - tantsukunsti edendaja

Astrid Kannel - ajakirjanik

Elma Killing - rahvatantsu edendaja Pärnumaal

Jaagup Kippar - informaatika edendaja

Ana Kontor - erivajadustega laste hariduse edendaja

Toivo Kotov - orienteerumisspordi ja kohaliku elu edendaja Valgamaal

Vahur Käärik - ettevõtja Põlvamaal

Nikolai Laanetu - zooloog, teaduse populariseerija

Anne Lange - tõlkija, tõlkekultuuri arendaja

Anu Lensment - Ukraina vabatahtlik abistaja, moekunstnik

Vassili Lillepuu - seto kultuuri edendaja

Hendrik Lindepuu - tõlkija, poola kirjanduse tutvustaja

Toomas Lunge - muusik

Jaak Lõhmus - filmikriitik

Heiki Meos - ehitusinsener

Kristi Mühling - kandleõpetaja ja -mängija

Liisa Ojaveer - riigiametnik

Aleksandr Openko - Ida-Virumaa koduloo tutvustaja

Janika Oras - rahvaluule- ja muusikateadlane

Mai Palo - raamatupoe pidaja Viljandis

Marika Parv - põllumajanduse edendaja Võrumaal

Erik Prozes - pressifotograaf

Jüri Puidet - kutseõpetaja Pärnus

Siiri Põlluveer - ujumistreener

Jaan Pärn - ehtekunstnik

Maire Raadik - keelekorraldaja ja keeleteadlane

Helmut Raamat - kergejõustikutreener

Anne Raiste - ajakirjanik

Peeter Randaru - kergejõustikukohtunik

Jaana Ratas - Ukraina vabatahtlik abistaja

Valdo Rebane - rahvatantsu edendaja

Leevi Reinaru - kohaliku elu edendaja Läänemaal, vaimulik

Kaido Reivelt - füüsika populariseerija

Katre Riisalu - raamatukogunduse edendaja

Anne Ruussaar - kunstiteadlane

Raul-Stig Rästa - muusik

Külliki Saldre - näitleja

Hendrik Sal-Saller - muusik

Rein Sikk - ajakirjanik

Mart Siliksaar - sulgpallitreener

Kristi Soopalu - eesti keele õpetaja

Arvo Suppi - ettevõtja Pärnus

Kristjan Svirgsden - teleoperaator

Olga Sööt - raamatukoguhoidja Viljandimaal

Karl Treffner - hariduselu toetaja

Ilmar Trull - luuletaja

Tambet Tuisk - näitleja

Eda Tärk - spordielu edendaja Hiiumaal

Külli Tüli - helirežissöör

Toivo Unt - muusik, Eesti džässi edendaja

Aino Villand - kauaaegne eesti keele õpetaja

Valgetähe medal

Rutt Kotke - koolibussi juht Lääne-Virumaal

Anne Saluneem - Tallinna Loomaaia talitaja

Eesti Punase Risti II klass

Kuno Tammearu - Päästeameti peadirektor

Eesti Punase Risti III klass

Natan-Toomas Aro - laste südamekirurg

Ain Kaare - hematoloog

Anne Kallaste - nakkushaiguste arst

Mall Lepiksoo - perearst Lääne-Virumaal

Regina Rooneem - onkoloog

Pilleriin Soodla - nakkushaiguste arst

Gert Teder - päästeametnik

Liis Toome - lastearst

Mirja Varik - hematoloog

Eesti Punase Risti IV klass

Niina Jaagumets - erakorralise meditsiini õde

Küllike Kaldoja - sotsiaaltöötaja Tartumaal

Andras Laugamets - erakorralise meditsiini edendaja

Pille Märtin - nakkushaiguste arst

Tatjana Plahhova - vereteenistuse arendaja

Tiina Simson - lastepsühholoog

Anu Susi - lastepsühhiaater

Helgi Tammur - ämmaemand

Külli Teder - proviisor

Kristiina Treial - kiusamisvaba kooli eestvedaja

Mart Vare - päästeametnik

Eesti Punase Risti V klass

Mare Kangur - SOS Lasteküla pereema

Priit Paabo - vereandja

Hendrik Pärnamägi - vereandja

Tauri Türkson - vereandja

Kaimo Vahter - vereandja

Kotkaristi III klass

Darius Jauniškis - Eesti-Leedu julgeolekualase koostöö edendaja

Tarvo Kruup - politseiametnik, politseikolonelleitnant

John V. Meyer III - Eesti-Ameerika Ühendriikide julgeolekualase koostöö edendaja, kindralmajor

Vahur Murulaid - Eesti-Ukraina kaitsekoostöö edendaja, kolonel

Andris Sprivul - Eesti-Ukraina kaitsekoostöö edendaja, kolonelleitnant

Kotkaristi IV klass

Agu Kipso - kaitsepolitseiametnik

Hannes Perk - politseiametnik, politseimajor

Kristjan Roots - kaitsepolitseiametnik

Ivar Sammal - tegevväelane, major

Kotkaristi V klass

Rudolf Esper - demineerija

Peeter Ilison - kaitseliitlane, nooremleitnant

Tõnu Janter - politseiametnik, politseikapten

Žanna Kreštšenko - politseiametnik, politseikapten

Andrus Sojone - politseiametnik, politseikapten

Kotkaristi kuldrist

Tanel Kallend - tegevväelane, veebel

Maarjamaa Risti II klass

Donald John Bacon - Eesti-Ameerika Ühendriikide julgeolekualase koostöö edendaja, Ameerika Ühendriikide esindajatekoja liige

Rubén Marinelarena Gallego - Eesti-Ameerika Ühendriikide julgeolekualase koostöö edendaja, Ameerika Ühendriikide esindajatekoja liige

Charles Ernest Grassley - Eesti-Ameerika Ühendriikide julgeolekualase koostöö edendaja, Ameerika Ühendriikide senaator

Avril Danica Haines - Eesti-Ameerika Ühendriikide julgeolekualase koostöö edendaja, Ameerika Ühendriikide Riikliku Luuredirektoraadi juht

Maarjamaa Risti III klass

Paul Michaelsson - Eesti-Rootsi koostöö edendaja

Maarjamaa Risti IV klass

Christopher Colin MacLehose - kirjastaja, eesti kirjanduse tutvustaja Suurbritannias

Maarjamaa Risti V klass

Ahti Esko Kärki - Eesti-Soome päästealase koostöö edendaja

Pekka Linnainen - Eesti-Soome suhete edendaja

Tagasi üles