R, 2.06.2023

Põhja-Korea kinnitas mandritevahelise ballistilise raketi katsetust

Facebook Twitter
Comments
USA ja Lõuna-Korea ühisõppused.
USA ja Lõuna-Korea ühisõppused. Foto: LEE JIN-MAN/Scanpix

Põhja-Korea riiklik uudisteagentuur KCNA kinnitas reedel, et päev varem katsetati mandritevahelist ballistilist raketti, mida tuntakse nime all Hwasong-17.

«Rakett tulistati välja USA ja Lõuna-Korea provokatiivsete ja agressiivsete ühisõppuste ajal,» teavitas uudisteagentuur.

«Katsetus oli võimalus anda tugevam hoiatus vaenlastele, kes tahtlikult suurendavad pingeid Korea poolsaarel,» lisas KCNA.

Agentuuri andmetel liikus rakett maksimaalsel kõrgusel ja lendas umbes tuhat kilomeetrit «enne täpselt maandumist Korea Idamere avavetes etteantud alale», mida tuntakse ka Jaapani merena.

Põhja-Korea tulistas viimati teisipäeva varahommikul välja kaks ballistilist raketti. Esmaspäeval algasid Lõuna-Korea ja USA viimase viie aasta suurimad ühisõppused.

Lõuna-Korea ja USA alustasid esmaspäeval õppusi «Freedom Shield» («Vabaduse kilp»), keskendudes liitlaste teadaande kohaselt Põhja-Korea kahekordistunud agressiivsuse tagajärjel «muutunud julgeolekukeskkonnale».

Kõik sellised õppused tekitavad raevu Põhja-Koreas, kes peab neid sissetungi proovideks.

Põhja-Korea on korduvalt kinnitanud, et tuumarelvad ja raketiprogrammid on mõeldud enesekaitseks.

Analüütikute sõnul kasutab Põhja-Korea õppusi ettekäändena, et korraldada veelgi rohkem provokatsioone, mille seas raketikatsetusi ja võib-olla isegi tuumakatsetust.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles