T, 30.05.2023

Loodusmuuseum tutvustab lendoravate uurija Illar Muuli elutööd

BNS
Facebook Twitter
Comments
Lendorav.
Lendorav. Foto: Siim Loog/Eesti Loodusmuuseum

Eesti loodusmuuseum avab teisipäeval Tallinnas Laial tänaval publikule näituse «Illar Muul – mees puu otsast», mis jutustab läbi fotode ja joonistuste kodumaal vähetuntud, ent maailmas hinnatud lendoravate uurija ja viroloogi Illar Muuli (1938-2020) lugu.

Näituse kuraatori Leida Ojasoo sõnul on aastatel 1938-2020 elanud Illar Muul kahtlemata oma valdkonna suurkuju. «See sõjapõgenikuna välismaal üles kasvanud ja teadlaseks sirgunud Saaremaa juurtega mees on aga jäänud kodumaal võrdlemisi tundmatuks. Meie uus näitus on austusavaldus Illar Muulile ja võimalus tutvustada tema elutööd Eestis,» ütles Ojasoo.

Loodusmuuseumi direktor Heidi Jõks toonitas, et avatav näitus sündis tänu praegusele Eesti suursaadikule Rootsis ja omaaegsele Eesti suursaadikule Kanadas Toomas Lukile. «Pärast Illar Muuli lahkumist aitas Toomas Lukk teadlase pärandi Eestisse toimetada,» rääkis Jõks.

Näitusel on esitatud üle 20 Illar Muuli tehtud joonistust erinevatest lendorava liikidest, kes olid Muuli uurimisobjektist, nende hulgas ka harilikust lendoravast, kes on tänavu Eesti aasta loom. Samuti saab näitusel tutvuda enam kui 20 ajaloolise fotoga teadlase elust ja teadustööst.

Trepigalerii näitus jääb avatuks loodusmuuseumis kuni augusti lõpuni.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles