P, 4.06.2023

POLITSEISKANDAAL ⟩ Heldna fiktiivse lepinguga on seotud viis PPA töötajat, sealhulgas keskkriminaalpolitsei juht

Meinhard Pulk
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments 5
Aivar Alavere
Aivar Alavere Foto: Tairo Lutter

Politsei- ja piirivalveameti uus peadirektor Egert Belitšev kinnitas, et Eerik Heldna skandaalse fiktiivlepinguga on seotud viis PPA töötajat. Ükski neist ei jätka tööülesannete täitmist.

«Praegustel andmetel oli Eerik Helda PPAsse tööle vormistamisega seotud viis inimest. Peale Elmar Vaheri on nende seas Priit Pärkna, kes oli 2019. aastal PPA toonase teabehaldus- ja menetlusosakonna juht. Samuti puudutab see Aivar Alaveret, kes on keskkriminaalpolitsei juht, Toomas Lõhmust, kes on keskkriminaalpolitsei operatiivbüroo juht ning üht PPA personalispetsialisti,» ütles Belitšev Postimehele.

Ta kinnitas, et need mehed praegu tööd ei jätka. «Meile on oluline, et organisatsioonis oleks töö võimalikult vähe häiritud, ja on selge, et juhtumiga seotud inimesed ei saa oma tööülesandeid praegu edasi täita. Ootame kindlasti uurimiselt vastuseid, seni täidavad neid kohti nende inimeste asendajad.»

Belitšev nentis, et tal on väga kahju, et sellised kahtlused on tekkinud, ja kindlasti on see organisatsioonile suur löök. «Praegu on oluline tõde välja selgitada ja samal ajal tagada tavapärase töö jätkumine. Teeme kaitsepolitsei ja prokuratuuriga igakülgset koostööd, et asjas selgus saada. Sain sellest juhtumist teada eile ja olen sellest ajast alates suhtluses koostööpartneritega ja suhelnud ka asutuse sees kolleegidega, et asjaolud välja selgitada. Siseministeerium on algatanud teenistusliku järelevalve rotatsioonide osas. PPA vaatab kindlasti ka sisemiselt üle kõik praegused rotatsioonid ja hindame, kas need on mõistlikud,» ütles Belitšev. 

Politseinike roteerimine mõnda teise asutusse on Belitševi sõnul tavapärane praktika ja praegu on ligi 50 PPA inimest lähetatud mujale tööle. «Näiteks on inimesi, kes on lähetatud rahvusvahelistesse organisatsioonidesse, nagu Frontex ja Europol, aga ka riigi sees liikunud inimesi, paljud töötavad praegu siseministeeriumis. Kuigi seaduses ei ole sätestatud, kui kaua peab inimene PPAs töötama, et teda oleks võimalik kuskile mujale asutusse tööle lähetada, on üldjuhul tegemist PPAs iga päev töötavate inimestega,» lisas Belitšev.

Facebook Twitter
Comments 5

Märksõnad

Tagasi üles