P, 4.06.2023

Elmar Vaheri töötasu langeb pärast teenistusest kõrvaldamist 4200 eurole

Loora-Elisabet Lomp
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Facebook Twitter
Comments 7
Elmar Vaher käis siseministeeriumis minister Lauri Läänemetsaga kohtumas.
Elmar Vaher käis siseministeeriumis minister Lauri Läänemetsaga kohtumas. Foto: Eero Vabamägi

Riik maksab sel nädalal kelmusele kaasaaitamise kahtlustuse tõttu teenistusest kõrvaldatud endisele politsei- ja piirivalveameti peadirektorile Elmar Vaherile osalist töötasu edasi.

«Teenistusest kõrvaldamise ajal makstakse Elmar Vaherile ühes kuus 60 protsenti tema keskmisest palgast,» kommenteeriti valitsusest ERRile. Kui võtta aluseks Vaheri 7000-eurone töötasu, tähendaks see 4200 eurot kuus.

Sellist tasu ei pruugi Vaher siiski kaua saada. Teenistusest kõrvaldamine ning sellega seotud vähendatud töötasu kehtib kuni Vaheri teenistussuhte lõppemiseni või seni, kuni kestab tema suhtes algatatud distsiplinaarmenetlus. 

Kaitsepolitsei ametnikud esitasid 21. märtsil kelmuse kahtlustuse maksu- ja tolliameti tolliosakonna juhile Eerik Heldnale ning kelmusele kaasaaitamise kahtlustuse politsei- ja piirivalveameti peadirektorile Elmar Vaherile.

Kahtlustuse kohaselt vormistati Heldna tema soovil ja Vaheri osalusel 2019. aasta aprillis näiliselt teenistusse politsei- ja piirivalveametis ning viidi samal päeval tähtajaliselt üle Kaitseväe struktuuriüksusesse, kus ta tegelikult töötas juba aasta aega.

Kahtlustuse kohaselt esitas Heldna 2022. aasta maikuus pensioniavalduse sotsiaalkindlustusametile, millega taotles eluaegset väljateenitud aastate pensionit. 

Pensioniavalduse aluseks olid dokumendid, mis kajastasid muu hulgas Heldnale näiliselt loodud politseiteenistuse staaži ligi kahe aasta vältel. Ilma selleta ei oleks Heldnal täitunud nõutav 25-aastane politseiametniku staaž ja tal ei oleks olnud õigust eluaegsele väljateenitud aastate pensionile.

Tegemist on esialgse kahtlustusega, mis võib prokuratuuri teatel menetluse kestel muutuda.

Facebook Twitter
Comments 7

Märksõnad

Tagasi üles