R, 9.06.2023

FOTOD JA VIDEO ⟩ Tallinna kesklinnas toimunud gaasileke on likvideeritud

Loora-Elisabet Lomp
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Facebook Twitter
Comments 5

Täna kell 09.09 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas Jõe tänaval on kaevetööde käigus vigastatud surve all olevat gaasitrassi, millest lekkiva gaasi tõttu evakueeriti ohualasse jäänud hoonetest kõik inimesed.

Sündmuskohale jõudnud päästjad määrasid ohuala 100 meetri ulatuses ning alustasid sellesse piirkonda jäänud kuuest hoonest inimeste evakueerimist. Kohale kutsuti gaasiavarii tehnikud, kes sulgesid gaasitrassi Narva maantee poolse kraani kella 09.51-ks ning teise, Ahtri tänava poolse kraani kella 11.05-ks.

Pärast teise kraani sulgemist alustasid gaasiavarii tehnikud vigastatud koha parandamisega. Kell 11.55 lubati evakueeritud inimesed hoonetesse tagasi ning avati ka liiklus jalakäijatale.

Gaasivarustuse taastamine võib piirkonnas aega võtta kuni 4 tundi ning lisainfot saab sel teemal Gaasivõrk AS infotelefonilt 13 404.

Päästesündmuse ajal oli liiklus suletud Jõe tänava ja Ahtri tänava ristmikul ning ohualast tulenevalt, saatis päästeamet välja ka EE-ALARM sõnumi kõikidele ohualas viibinud inimestele.

Sündmuse lahendamisele olid kaasatud päästemeeskonnad Kesklinna, Kopli, Lilleküla, Lasnamäe ja Nõmme komandodest.

Kell 9.09 teatati, et kaevetööde käigus vigastati Tallinnas Jõe tänaval asuvat gaasitrassi. Inimesi evakueeritakse ning politsei reguleerib liiklust. Ohualaks on Jõe tänaval määratud 100 meetrit. 

«Praegu on nii, et ohualasse jäi kuus hoonet, kust inimesed on evakueeritud. Gaasiavariigrupp on sulgenud ühe suure gaasikraani ja teist asuti sulgema,» lausuti päästeametist Postimehele. «Päästjad tuvastavad, kas kuhugi on kogunenud suuremat gaasi, et gaasiplahvatust ei tuleks,» lisati päästeametist. 

Päästeamet teatas kell 10, et kannatanuid ei ole. Kell 11.05 suleti ka teine gaasitrass. Päästjad jälgivad olukorda ning teostavad mõõtmistöid. Ohuala reeglid kehtivad endiselt 100 m piires.

Kohalolijate sõnul on Gianni kohviku juures tunda gaasilõhna. 

Päästeamet soovitab tungivalt kõigil vältida Jõe tänavat. 

Facebook Twitter
Comments 5

Märksõnad

Tagasi üles