E, 5.06.2023

Zelenskõi sõnul valmistab Ukraina ette võitu lähemale toovaid tegevusi

BNS
Facebook Twitter
Comments
Ukraina tank T-72.
Ukraina tank T-72. Foto: Dmytro Smolienko / SWNS

Ukraina valmistab ette aktiivseid tegevusi, mis toovad võidu lähemale, teatas neljapäeval oma igaõhtuses videosõnumis president Volodõmõr Zelenskõi, kelle sõnu vahendas ukrainlaste uudistekanal Unian.

Zelenskõi tõi välja, et möödus juba 400 päeva ukrainlaste kangelaslikust võitlusest Venemaa täiemahulise agressiooni vastu.

«Nelisada päeva meie kaitset täiemahulise agressiooni vastu. See on kolossaalne tee, mille oleme läbinud. Kõik koos – kõik, kes võitlesid ja võitlevad Ukraina eest. Kes hoolisid ja hoolivad riigist ja ukrainlastest. Kes aitas ja aitab meie logistikas. Kes tugevdas ja tugevdab Ukraina jätkusuutlikkust,» rääkis riigipea.

Zelenskõi märkis, et Ukraina on üle elanud 2022. aasta veebruari halvimad päevad ja selle talve.

Samuti meenutas president, et möödunud kevad muutis selle sõja kulgemise Ukraina kaitse kasuks ning möödunud suvel ja sügisel tõestasid nad, et kevadine põhjaregioonide vabastamine polnud juhus. Riigipea sõnul saavutati lahingutes Kiievi, Tšernihivi ja Sumõ oblastite pärast, samuti Harkivi alade ja Hersoni vabastamisel ning Bahmuti kaitsmisel, edu tänu ukrainlaste kangelaslikkusele, mida maailm ei unusta kunagi.

«Me valmistame ette oma järgmisi samme. Aktiivseid tegevusi. Valmistame ette oma võidu lähenemist,» rõhutas president.

Zelenskõi sõnul on Ukraina tugevusele toeks see, et «maailm on meie poolel ja nad aitavad teid».

President tänas kõiki maailmas, kes on Ukrainaga.

«Kes jagavad ukrainlaste tõlgendust vabadusest, kes toetavad õigluse tagaajamist, kes on kindlad, et maailm peaks põhinema reeglitel, tsiviliseeritud reeglitel – inimlikkusel, austusel ja rahul,» sõnas Zelenskõi.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles