L, 23.09.2023

Matsalu filmifestival põlgas ära koolisulgejate toetusraha

Andrus Karnau
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Matsalu loodusfilmide festivali korradaaja ja Metsküla kooli lapsevanem Silvia Lotman.
Matsalu loodusfilmide festivali korradaaja ja Metsküla kooli lapsevanem Silvia Lotman. Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Matsalu loodusfilmide festivali korraldajad teatasid, et jätavad sõlmimata tegevustoetuse lepingu Lääneranna vallavalitsusega.

«Loodusfilmide festival on loodud võimestama Matsalu rahvuspargi eripära ja kultuuripärandit. Meie ühing töötab suuresti tänu vabatahtlikult tehtud tööle ning meie jaoks on oluline, et nende inimeste panus kohalikul tasandil oleks väärtustatud,» kirjutasid korraldajad sotsiaalmeedias.

«Oleme valmis sel aastal festivali korraldama ka väiksema rahaga ning palume suunata 2023. aasta toetus (7000 eurot) Matsalu rahvuspargis asuva Metsküla algkooli ja raamatukogu säilitamisesse,» teatasid korraldajad Lääneranna vallavalitsusele saadetud kirjas.

«Juhul, kui vald leiab võimaluse Metsküla algkooli ja raamatukogu säilitamiseks Matsalu rahvuspargis, oleme avatud festivaliga seotud koostööks ja panustamiseks valla haridus- ja kultuuriellu,» kinnitasid korraldajad.

Lääneranna valitsus sulgeb aprillis Metsküla raamatukogu, Metsküla kuueklassiline algkool suleb uksed sel suvel.

Lääneranna vallavalitsus on kahe asutuse sulgemist põhjendanud rahapuudusega. Nii ühe kui ka teise otsuse on Matsalu rahvuspargis elavad inimesed vaidlustanud.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles