/nginx/o/2023/05/15/15322182t1h74bd.jpg)
Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi ütles pühapäeval, et peab Ukraina vastupealetungi õnnestumiseks kõiki territooriume, mida Ukraina relvajõud suudavad vabastada, vahendas ukrainlaste uudisteagentuur UNIAN.
Zelenskõi avaldas sellekohast arvamust intervjuus väljaandele Washington Post.
Ukraina liidriga vestelnud ajakirjanik meenutas presidendi sõnu, et kellelgi pole eelseisvalt pealetungioperatsioonilt suuremaid ootusi kui Ukrainal.
«Ma arvan, et igasugused vabastatud territooriumid on edu märgiks. Tuletan teile veel kord meelde, kelle vastu me võitleme. Me mõistame, et see on suur hulk inimesi ja sõjatehnikat. Ma ei oska öelda, millised linnad ja piirid oleksid meie jaoks märkimisväärne edu ja keskmist edu ma ei taha täpsustada, sest ma ei taha Venemaad selleks ette valmistada, et mis suundades, kus ja millal me ründame,» seletas Zelenskõi.
Presidendi sõnul saab ta pärast vastupealetungi üsna avameelselt öelda, kas nad arvestasid sellise tulemusega või loodeti midagi muud.
«Seda võib alati öelda, sest selles pole kriitikat. See on enesekriitika. Oleme valmis rääkima, kui kuskil kaotame. Ja seda on oluline ka teadvustada,» lisas Ukraina liider.
Zelenskõi maandus pühapäeva õhtul Prantsusmaal, et pidada kõnelusi oma Prantsuse kolleegi Emmanuel Macroniga, teatasid lennukil vastas olnud uudisteagentuuri AFP ajakirjanikud.
Peaminister Elisabeth Borne tervitas Ukraina riigipead lennukist väljumisel Pariisist edelas asuvas Villacoublay lennuväebaasis enne kavandatud õhtusööki Prantsuse presidendiga.
«Pariis. Iga visiidiga laienevad Ukraina kaitse- ja ründevõimed,» kirjutas Zelenskõi pühapäeva õhtul Pariisist.
«Sidemed Euroopaga tugevnevad ja surve Venemaale kasvab,» lisas president.
Tegemist on Zelenskõi teise visiidiga Prantsusmaale pärast Venemaa kallaletungi Ukrainale eelmisel aastal. Ukraina president käis varem põgusalt Pariisis veebruaris ning kohtus siis Prantsuse presidendi Macroni ja Saksamaa kantsleri Olaf Scholziga.
Zelenskõi saabus pühapäeval Pariisi vaid mõni tund pärast seda, kui Euroopa Liidu liidrid Saksamaal tänasid Ukraina rahvast võitluse eest ühenduse vabaduse ja väärtuste eest ning andsid sõjast räsitud riigi presidendile üle maineka Karl Suure auhinna Euroopa ühtsuse edendamise eest.