L, 3.06.2023

Pirita Kõrkjasaart hooldavad sügiseni veised

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Mullikad Pirita jõe Kõrkjasaarel.
Mullikad Pirita jõe Kõrkjasaarel. Foto: Pirita linnaosavalitsus

Pirita jõe ürgoru maastikukaitsealal asuvale Kõrkjasaarele toodi seitse lihaveise lehmmullikat, keda on plaan pidada seal sügiseni.

Veised aitavad kaasa ürgoru maastiku hooldamisele. Nende karjatamine on üks tõhusamaid meetodeid niitude korrastamisel nii, et ökosüsteemi tasakaal säiliks. Tänu lehmadele saavad Kõrkjasaare niidud kenasti madalaks pügatud ning loomad aitavad kaasa võsast ja kõrgest rohust vabanemisele ka raskesti niidetavates piirkondades, teatas Pirita linnaosavalitsus.

«Mullikate toomine Kõrkjasaarele on vahvaks traditsiooniks saamas Pirital, millega säilitame piirkonna ilu võimalikult looduslikul viisil. Loomade karjatamise tulemusena saame tagada maastiku regulaarse hoolduse ning luua paremad tingimused taimede ja loomade elutegevuseks. Samuti on see võimalus kohalikele elanikele ja külastajatele nautida loomi ja kaunist looduskeskkonda,» ütles Pirita linnaosa vanem Kaido Saarniit.

Lisaks maastiku hooldamisele pakuvad lehmad paljudele külalistele silmailu. Nende kohalolek on ürgoru maastikul kauniks vaatepildiks ning annab külastajatele võimaluse jälgida loomade igapäevaelu looduse rüpes.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles