P, 1.10.2023

Marti Kuusikut solvanud netikommentaator peab maksma 750 eurot valuraha

Andres Einmann
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Facebook
Comments 2
Väliskaubandus- ja IT-minister Marti Kuusik andis 29. aprillil 2019 riigikogu ees ametivande. Vähem kui ööpäev hiljem astus ta tagasi.
Väliskaubandus- ja IT-minister Marti Kuusik andis 29. aprillil 2019 riigikogu ees ametivande. Vähem kui ööpäev hiljem astus ta tagasi. Foto: Mihkel Maripuu

Harju maakohus rahuldas reedel Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna poliitiku Marti Kuusiku hagi ja mõistis internetikommentaaris teda valetajaks ja naisepeksjaks nimetanud mehelt välja 750 euro suuruse hüvitise.

Hüvitise toonud internetikommentaar ilmus 30. aprillil 2019 Delfi portaali uudise all, mis kajastas EKRE ministri Marti Kuusiku tagasiastumist. Kommentaari kirjutanud Rene Möller nimetas Kuusikut solvava nimega ning andis mõista, et tegemist on valetaja ja naisepeksjaga.

Kohus rahuldas Marti Kuusiku hagi Rene Mölleri vastu seoses au teotava kommentaari avaldamisega veebiväljaande artiklite kommenteerimisalal ja mõistis mittevaralise kahju hüvitisena välja kohtu õiglasel äranägemisel 750 eurot. Samuti jäid kostja kanda hageja menetluskulud, ütles Harju maakohtu pressiesindaja Postimehele.

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles