L, 3.06.2023

Ossipenkoga seotud firmad pakuvad sanktsioonide kiuste riigile teenust

Erik Kalda
, Põhjarannik
Facebook Twitter
Comments 1
Nikolai Ossipenko.
Nikolai Ossipenko. Foto: Kuvatõmmis

Hoolimata sellest, et Venemaa-vastaste sanktsioonide raames tuleks riigil ja kohalikel omavalitsustel Ida-Virumaal tegutsevate kommunaalfirmadega N&V ning Ekovir lepingud lõpetada, ei ole seda tehtud. Firmad kuulusid enne ärimees Nikolai Ossipenkole, nüüd aga tema abikaasale, kes on Venemaa Föderatsiooni kodanik.

Ossipenko firmalt N&V, mis tegeleb haljastuse, teede ja tänavate hoolduse ja remondiga, ning jäätmekäitlusega tegelevalt ettevõttelt Ekovir ostab teenuseid suurem osa Ida-Viru omavalitsustest ja mõned omavalitsused ka väljastpoolt maakonda. Lisaks hooldab N&V Ida-Virumaa riigimaanteid.

Mullu oktoobris sai aga ettevõtete ainuosanikuks Nikolai Ossipenko asemel tema abikaasa Natalia Ossipenko, kes on Venemaa kodanik. Nikolai Ossipenko ise oli juba eelmise aasta sügisest korruptsioonikuritegudes kahtlustatavana vahi all.

Euroopa Liidu määrusega kinnitatud sanktsiooni kohaselt ei tohi ettevõttega sõlmida riigihankelepingut, kui ettevõtte omanik on vähemalt 50 protsendi ulatuses Venemaa Föderatsiooni kodanik, ja juba sõlmitud riigihankeleping tuleb lõpetada, kinnitati rahandusministeeriumist. «Kas see Vene Föderatsiooni kodanik elab Eestis, mõnes muus Euroopa Liidu liikmesriigis või mõnes kolmandas riigis, ei ole selle sanktsiooni kontekstis oluline,» lisas ministeeriumi pressiesindaja.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles