R, 22.09.2023

President Karis külastab Hiiumaad

BNS
Facebook
Comments
Alar Karis
Alar Karis Foto: Sander Ilvest

President Alar Karis külastab koos abikaasa Sirje Karisega pühapäeval ja esmaspäeval Hiiumaad, et kohtuda kohalike omavalitsusjuhtidega ja ettevõtjatega, teatas presidendi kantselei.

Kahe päeva jooksul kohtub riigipea Hiiumaa omavalitsusjuhtidega, kellega arutab kohaliku elu küsimusi, sealhulgas ühenduste teemat, ning riigi ja omavalitsuste suhteid. Karis arutab pühapäeval turismiklastri esindajatega Hiiumaa turismiarendamisega seotud küsimusi, tutvub toidutootja Hiiumaa Köök ja Pagar tegevusega, külastab Hiiumaa Spordikeskust ning Hiiumaa Muuseumi peahoonet Pikk Maja.

Esmaspäeval annab Karis Hiiumaa gümnaasiumi õpilastele koolitunni ja külastab ettevõtet Dagöplast, Vaemla Villavabrikut ning Viscosa kultuuritehast. Riigipea külastab ka Hiiumaa haiglat ning kohtub Kärdla perearstidega, et kõnelda kohalikku tervishoidu puudutavate teemadel.

Õhtul läheb presidendipaar Kärdla kirikus toimuvale Rudolf Tobiase 150. sünniaastapäevale pühendatud Eesti Filharmoonia kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestri kontserdile.

Lisaks tutvub riigipea abikaasa Sirje Karis pühapäeval Kärdla linnaraamatukogu tööga ning külastab esmaspäeval ka elamuskeskust Tuuletorn.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles