E, 2.10.2023

Paljassaare surmaõnnetuse kohalt lahkunud mees pöördus ise politseisse

Andres Einmann
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Facebook
Comments 1
Liiklusõnnetus Paljassaare teel.
Liiklusõnnetus Paljassaare teel. Foto: Eero Vabamägi

Tallinnas Paljassaare teel nädalavahetusel juhtunud surmaavarii sündmuspaigalt lahkunud tagaotsitav mees pöördus esmaspäeval ise politseisse.

«Politsei jätkab tööd selle nimel, et selgitada välja kõik juhtunu asjaolud, sealhulgas teeme kindlaks, kes oli õnnetuse toimumise hetkel roolis,» ütles politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja.

Teade raskest liiklusõnnetusest laekus häirekeskusele pühapäeva hommikul kell 9.42, kui juhuslik mööduja andis teada, et Põhja-Tallinna linnaosas Paljassaare teel on sõiduauto Ford Galaxy sõitnud teelt välja vastu elektriposti.

«Õnnetuse hetkel oli masinas kokku neli inimest, neist kaks jooksid peale avariid sündmuskohalt minema. Masinas kaasreisijana viibinud 41-aastane naine sai õnnetuses sedavõrd raskelt viga, et hukkus sündmuskohal. Avariipaika jäänud mees viga ei saanud,» rääkis Lääne-Harju politseijaoskonna välijuht Martin Teder.

Ta lisas, et õnnetus juhtus vahetult enne raudteeülesõitu sirgel teelõigul, nähtavus sel lõigul on hea. Lubatud suurim kiirus 50 km/h, kuid avariipaigal avanenud vaatepilt annab alust kahtlustada, et õnnetusse sattunud masin liikus lubatust oluliselt suurema kiirusega. Seda kahtlust kinnitab ka tõsiasi, et masin niitis teelt välja sõites maha kaks elektriposti ning ka sõiduki enda kahjustused on suured, õnnetuse järel rebenes küljest üks uks.

Õnnetuse järel tuvastas politsei, et avariipaigale jäänud mees oli raskes joobes. Raskes joobes oli ka üks avariipaigalt põgenenud ning politseinike eemal tabatud mees.

Teine põgenenud mees jäi pühapäeval tabamatuks, kuid tema isik on politseile teada ning teda otsiti erinevatest kohtadest.

Politsei soovitas  avariipaigalt lahkunud mehel endal ise politseiga ühendust võtta,» ütles Teder.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles