P, 1.10.2023

Tallinnas tuleb kokku rohelise pealinna rahvakogu

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Roheline pealinn: Tallinna kesklinna kino Kosmose juurde on paigaldatud mesitarud, mille ümbrus on täiesti lagedaks niidetud.
Roheline pealinn: Tallinna kesklinna kino Kosmose juurde on paigaldatud mesitarud, mille ümbrus on täiesti lagedaks niidetud. Foto: Postimees

Tallinna linn kutsub kokku rohelise pealinna rahvakogu, mis keskendub linnaroheluse terviklikkusele ja sidususele terve linna ulatuses.

Linn kutsub esimest korda sellise kaasamisprotsessi kaudu linlasi arutlema, kuidas kujundada Tallinnas sidusat, elanikele atraktiivset ja kliimamuutustega kohaneda aitavat haljastut. Rahvakogu toimub 7. oktoobrist 4. novembrini.

«Tallinn on sel aastal Euroopa roheline pealinn ja see annab hea võimaluse mõelda koos ning teha sisulisemat koostööd linnaelanike, ettevõtete ja organisatsioonidega. Samuti tõsta teadlikkust loodusest – rohelusest ja kliimamuutustest. Rahvakogu on kaasamise formaat, mida Tallinnas ei ole varem kasutatud ja rohelise pealinna aasta on sobiv hetk selle katsetamiseks,» sõnas abilinnapea Vladimir Svet.

«Viimaste aastate rahvusvahelised projektid ning teadustulemused tõendavad üheselt: vaja on rohkem loodust linna sees ja loodus peab olema igaühele lihtsalt kättesaadav. Vahetu kontakt loodusega nii linnaruumis kui ka maal toetab vaimset tervist ja suurendab heaolu,» selgitas Svet.

Rohelise pealinna rahvakogu programm järgib rahvusvaheliselt väljakujunenud ülesehitust. 60-liikmelise rahvakogu jaoks moodustatakse suve lõpus 15-aastastest ja vanematest elanikest esinduslik valim. Oktoobris kokku kutsutavad inimesed saavad vajalikud eelteadmised, et teha kvaliteetseid ja läbimõeldud ettepanekuid, mis esitatakse 4. novembril. Iga vähemalt 80% toetusega ettepanek loetakse rahvakogu poolt vastu võetuks ja antakse üle linnavalitsusele.

«Rahvakogu ettepanekud aitavad täpsustada mitmeid haljastuse, linnamaastiku ning linnaplaneerimise» tegevus- ja investeerimisplaane. Ettepanekutega tutvutakse hoolikalt ja leitakse parimad võimalused, kuidas neid linna plaanidesse ja kavadesse sisse kirjutada,» ütles Tallinna strateegiadirektor Raido Roop.

Rohkem infot Rohelise pealinna rahvakogu kohta leiab aadressilt greentallinn.ee/rahvakogu. Peagi hakkab info rahvakogus osalemise kohta jõudma ka Tallinna kõikide linnaosade elanikeni.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles