E, 2.10.2023

Lüganuse ei tagane nõudmisest likvideerida eluohtlik tiik

Erik Kalda
, Põhjarannik
Facebook
Comments 2
Sellesse tiiki uppus tänavu 31. märtsil laps ning nüüd nõuab vald veekogu likvideerimist.
Sellesse tiiki uppus tänavu 31. märtsil laps ning nüüd nõuab vald veekogu likvideerimist. Foto: Matti Kämärä/Põhjarannik

Lüganuse vallavalitsus tühistas aprillis rõivafirmale Tallinn Dolls kuuluva tiigi kasutusloa, kohustades selle asemele rajama suletud veeallika. Kasutusloa tühistamise peale esitas tiigi omanik advokaadi vahendusel vaide, leides, et kinnise veeallika nõue on põhjendamatu ja ebaproportsionaalne. Vallavalitsus ei rahuldanud aga Varja külas asuva tiigi omaniku vaiet.

Vandeadvokaat Urmas Kiik kirjutas vallavalitsusele, et veevõtukoha ümberehitamine on ehituslikult keeruline ja tooks omanikule kaasa suuri kulutusi, mis ei ole proportsionaalsed saavutatava eesmärgiga. «Lahtised veekogud, nii looduslikud kui inimtekkelised, on Eesti maastikul täiesti tavapärane nähtus. Kui nendesse aeg-ajalt mõni metsloom upub, tuleb seda pidada paratamatuseks ja looduslikuks valikuks,» leidis Kiik. Tema sõnul on tiik ümbritsetud aiaga ning aiavärav on nüüd lukus.

Advokaadi sõnul aitaks loomi veest välja näiteks plank, mille üks ots on vees, teine kaldal. «Selline meede oleks lihtne, odav ja eelduslikult täidaks oma eesmärgi. Teine variant oleks aia alumine osa tihedamaks ehitada, et loomad sealt enam läbi ei pääseks, kuid ka see on küllaltki keeruline ja kulukas, kui pidada silmas eesmärki − juhusliku väikelooma alale pääsu ärahoidmine.»

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles