P, 1.10.2023

Hindamine käib: jäätmejaama põleng põhjustas Pakendikeskusele miljonitesse ulatuva kahju

Postimees
Facebook
Comments
Tallinnas süttisid jäätmejaam ja pakendikeskus.
Tallinnas süttisid jäätmejaam ja pakendikeskus. Foto: Konstantin Sednev

Eelmisel nädalal Suur-Sõjamäe tänaval asuva jäätmejaama ulatusliku põlengu tõttu sai kahjustada kõrval asuv Pakendikeskuse hoone, mille kahju võib ulatuda mitme miljoni euroni.

Salva Kindlustuse varakahjude osakonna juhataja Karen Soosalu sõnul kahjukäsitlemine alles käib ning täpsemad asjaolud ja kahju ulatus on väljaselgitamisel, kuid esialgsete hinnangute järgi tekitas tulekahju Pakendikeskuse kaubale olulise kahju ning hoone kahjusumma võib ulatuda paari miljoni euroni.

«Kindlasti on tegemist Salva ajaloos ühe suurima kahjukäsitlusjuhtumiga, õnneks inimesed kannatada ei saanud ning materiaalse vara saab kindlustuse abiga taastatud. Loodame, et meie klient Pakendikeskus saab kiiresti raskustest üle ning jätkab oma igapäevast tööd,» lisas Soosalu.

Esialgsetel andmetel hävines täielikult Pakendikeskuse laohoone Epler-Lorenzi jäätmejaama poolne tuletõkketsoon koos seal hoiustatud kaubaga ning ülejäänud laohoones sai kaup ka osaliselt kannatada tulekahju kustutusveest. Sai kannatada ka ettevõtte serveriruum, mille tõttu ei töötanud esialgu Pakendikeskuse e-pood ning laoprogrammid, kuid need saadi kiiresti taas tööle.

Pakendikeskuse kinnitusel on kaks aastat tagasi valminud logistikakeskus projekteeritud vastavalt kehtivatele projekteerimismäärustele ja -standarditele. «Tule levik oli väga intensiivne, halvimast hoidis ära päästjate professionaalne tegutsemine ning väga hästi vastu pidanud tuletõkkeseinad.

Meie Suur-Sõjamäe kauplus on uuesti avatud ja taastumas on ka lao tavapärane töörütm. Hoone ja vara on kindlustatud Salvas, kelle abiga uurime nüüd olukorra tõsidust ning loodetavasti saame peagi alustada ka taastamistöödega,» lausus Pakendikeskuse nõukogu esimees Lauri Maaring.

Häirekeskus sai möödunud nädala teisipäeval kell 17.49 teate, et Rae vallas Soodevahe külas Suur-Sõjamäe tänaval põleb jäätmejaam. Õhtul hiljem teatas päästeameti vastutav korrapidaja Erkki Põld Postimehele, et tuld on võtnud kokku kolm hoonet. «Põlevad ka erinevad ohtlikud ained: õlid, masuut, akud,» lisas Põld.

Põlengukohast levis mürgine suits: ümberkaudse piirkonna inimestel paluti uksed ja aknad suletuna hoida ning piirkonnas liikumist vältida.

Sündmusele reageeriti kõrgeima astme järgi. Kustutustöid alustati neljas töölõigus, inimesed evakueeriti. Ohuraadiuseks seati kolm kilomeetrit.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles