P, 1.10.2023

Ida-Tallinna keskhaiglas nägid ilmavalgust selle sajandi teised nelikud

Alexandra Saarniit
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Kolmele lapsele on nimi olemas, kuid üks poisinimi on puudu.
Kolmele lapsele on nimi olemas, kuid üks poisinimi on puudu. Foto: ITK

Lastekaitsepäeval sündisid Ida-Tallinna keskhaigla (ITK) sünnitusmajas nelikud – see on teine kord sel sajandil ja haigla ajaloos, kui ühele noorele perele sünnib korraga neli beebit.

Kolm pisikest poissi ja üks tüdruk nägid ilmavalgust täna pärastlõunal ja kosuvad ITK sünnitusmaja lastearstide kõrgendatud tähelepanu all, kinnitas haigla kommunikatsiooni- ja turundusosakonna juht.

Lapsed aitas ilmale naistearst, ITK perinataalkeskuse juhataja dr Ferenc Szirko, kes jälgis täna sündinud nelikute arengut kogu raseduse vältel. «Lapsed sündisid enneaegsena, kuid heade näitajatega, nende kaalunumbrid jäävad 1,4- 1,8 kilogrammi vahele,» ütles dr Szirko.

Pressiteates kirjutati, et laste ema Irina tunneb end hästi ja pere rõõmustab laste sünni üle. «Lapsed on terved, mis on peamine. Kolmele lapsele on nimi olemas, kuid üks poisinimi on puudu,» lisas isa Grigori. Perekond on pärit Ida-Virumaalt, kuid elab Tallinnas. Varem kasvas peres kaks last.

«Suur tänu ITK vastsündinute osakonnale, ämmaemandatele ja naistearstidele suurepärase koostöö eest, mis võimaldab meil peresid ja vastsündinuid maksimaalselt aidata. Eriti oluline on see mitmikraseduste puhul,» tunnustas dr Szirko nelikute ootamise sünni juures abiks olnud meeskonda.

Eesti selle sajandi esimesed nelikud sündisid 2017. aastal ITK keskhaiglas. «Tänased värsked nelikute vanemad on nelikute Loore, Luise, Leene ja Lagle vanematega suhelnud ja neilt julgustust saanud.»

2022. aastal sündis kokku ITKs 3293 last, sh 58 paari kaksikuid. Kolmikuid eelmisel aastal ei sündinud.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles