P, 1.10.2023

Biden lubas laupäeval USA võlalae tõstimise allakirjastada

Facebook
Comments
USA president Joe Biden.
USA president Joe Biden. Foto: Jim Watson - Pool via CNP/Scanpix

USA president Joe Biden ütles reedel, et kirjutab laupäeval alla seaduseelnõule, mis lubab USA valitsuse laenuvõtmist suurendada ja hoiab ära maailma suurima majanduse kohal rippuva katastroofilise maksejõuetuse ohu.

«Ma kirjutan alla homme,» ütles Biden ovaalkabinetis rahvale tehtud pöördumises.

«Ilma seaduseelnõuta oleks riik maksejõuetusse langenud juba esmaspäeval ja miski poleks olnud katastroofilisem,» tõdes riigipea.

«Me hoidsime ära majanduskriisi ja majanduskrahhi. Panused ei oleks saanud olla suuremad,» jätkas Biden.

President tervitas ja nimetas juba varem päeval suureks võiduks ameeriklaste jaoks neljapäevast hääletust senatis, millega tõsteti föderaalvõla limiiti aastani 2024 ja hoiti ära maksejõuetus.

«Keegi ei saa läbirääkimistel kõike, mida ta soovib, kuid ärge kahelge - see kahepoolne kokkulepe on suur võit meie majandusele ja Ameerika rahvale,» kirjutas president Twitteris.

USA senaatorid hääletasid neljapäeval föderaalvõla limiidi tõstmise poolt, kõrvaldades katastroofilise maksejõuetuse ohu vaid neli päeva enne rahandusministeeriumi prognoositud tähtaega.

Parteiülene meede kiideti senatis heaks 63 poolthäälega 36 vastu. Päev varem tegi sama esindajatekoda, kus võlalae tõstmise poolt hääletas 314 ja vastu oli 117 seadusandjat.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles