P, 1.10.2023

Saksamaa pagulaskeskuses nõudis põleng ukrainlasest lapse elu

Facebook
Comments
Pärast põlengut Apoldas
Pärast põlengut Apoldas Foto: Michael Reichel / Scanpix

Saksamaa idaosa pagulaskeskuses leidis pühapäeval aset põleng, milles hukkus Ukraina päritolu laps ja sai kannatada veel vähemalt kümme inimest, selgus kohaliku politsei teatest.

Tüüringi liidumaa politsei teatel puhkes tulekahju varahommikul kella viie paiku (Eesti aja järgi kella kuue paiku) Apolda linnas ja üks inimene hukkus.

Keskus, kus viibis põlengu ajal umbes 300 inimest, evakueeriti ning sealsed asukad viidi üle lähedalasuvasse pagulaskeskusesse Hermsdorfis, ütles kohaliku omavalitsuse pressiesindaja Saksa uudisteagentuurile dpa.

Politsei teatas meediale, et kümme inimest sai kannatada, kellest osa suitsu sissehingamise tõttu, ühel inimesel oli jalaluumurd.

Algatatud on juurdlus põlengu tekkepõhjuste kohta.

Ukrainlaste uudisteagentuuri UNIAN andmetel hukkus põlengus Ukrainast pärit üheksa-aastane poiss.

«Täna suri Apoldas laps, kes otsis koos perega kaitset Putini pommide eest. Sellistel päevadel tuleb meeleheite tunne,» sõnas Tüüringi sise- ja munitsipaalminister Georg Mayer.

Mayer kinnitas, et teeb kõik endast oleneva, et selgitada välja tulekahju põhjus.

«Siin peaks olema täielik selgus,» lisas minister.

Pagulaskeskuses oli registreeritud 245 elanikku Afganistanist, Süüriast ja Ukrainast. Hoone muutus põlengus elamiskõlbmatuks. Varjupaiga asukad viidi teise põgenike vastuvõtukeskusesse lähedalasuvasse Germsdorfi.

Saksamaa siseminister Nancy Faeser nimetas juhtunut kohutavaks uudiseks ning avaldas kaastunnet hukkunu perele ja keskuses elanud põgenikele.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles