Riigikogu juhatus jätkab samas koosseisus
Täiendatud kell 12!

FOTO: Toomas Huik / Postimees

Riigikogu valis täna endale juhatust, esimeheks valiti tagasi Ene Ergma (IRL), aseesimeestena jätkavad Laine Randjärv (Reformierakond) ja Jüri Ratas (Keskerakond).

Riigikogu esimehe valimised. Hääletuskasti juures on Tõnis Lukas

FOTO: Toomas Huik

Ene Ergmale anti hääletusel 53 häält. Tema vastaskandidaat, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige Eiki Nestor, kes on riigikogu liige olnud kõigis koosseisudes alates Eesti taasiseseisvumise järel riigikogu loomisest, kogus 42 häält.

Üks hääletamissedel on kehtetu, sest seal ei olnud risti tehtud kumbagi lahtrisse. Kokku osales valimisel 96 parlamendiliiget.

Ergma tänas kõiki, kes tema poolt hääletasid ning tänas ka oma vastaskandidaati Eiki Nestorit: «Mul on ainult 17 aastat, tema juba 20 aastat riigikogus,» märkis Ergma.

Seejärel valiti riigikogu juhatusse aseesimehed, kandidaatidena seati üles praegused aseesimehed Laine Randjärv (Reformierakond) ja Jüri Ratas (Keskerakond).

Randjärve poolt anti 49 ja Ratase poolt 45 häält. Kolm sedelit tunnistas valimiskomisjon kehtetuks, sest ühel ei olnud märgistatud kumbagi lahtrit ning kahel olid täidetud mõlemad lahtrid. Valimistel osales 97 riigikogu liiget.

Seega sai Laine Randjärv riigikogu esimeseks aseesimeheks ning Ratas teiseks aseesimeheks.

Nii riigikogu esimehe kui aseesimeeste volitused algasid kohe pärast valimistulemuste teatavakstegemist.

Tagasi üles