Konkurentsiamet alustab Rakvere haigla morgiteenuse uurimist

BNS
Copy
Rakvere haigla
Rakvere haigla Foto: Ain Liiva

Konkurentsiamet alustab neljapäeval Maalehes ilmunud artikli tõttu «Vilgas laibaäri: ema surnukeha väljalunastamise hind on 190 eurot» Rakvere haigla morgiteenuse uurimist.

Konkurentsiameti järelevalveosakonna juristi Kristiina Arnuse sõnul on amet aastate jooksul menetlenud erinevaid morgi- ja matuseteenustega seotud küsimusi.

«Haiglate puhul ei ole tavapäratu, et sõlmitud on rendileping ettevõtjaga, kes osutab morgiteenuseid haiglale kuuluvates ruumides. Oluline on märkida, et haiglate jaoks oleks mõistlik hankelepingutes väga selgelt kindlaks määrata lepingutingimused, et vältida tulevikus tekkida võivaid arusaamatusi,» ütles Arnus.

Kuna täna avalikkuse ette jõudnud artiklis mainiti Viru Matuseteenuste OÜ rakendatavat kõrget tasu lahkunu väljastamisel, siis analüüsib amet hindadega seotut ning alustab vajadusel järelevalvemenetlust.

Konkurentsiamet teeb riiklikku järelevalvet konkurentsi, elektri, maagaasi, kaugkütte, posti, ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni ning raudtee, lennunduse ja sadama valdkondades.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles