T, 28.11.2023

Kõlvart palus Läänemetsal Kopli komando alles jätta: «Komando tähtsus on kasvanud»

Brita-Maria Alas
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Facebook
Comments 4
Mihhail Kõlvart, linnapea.
Mihhail Kõlvart, linnapea. Foto: Eero Vabamägi

Neljapäeval kinnitas siseminister Lauri Läänemets (SDE) et Kopli komando suletakse - päästeamet oli tema sõnul välja käinud erinevad variandid, et reageerimisvõimekus oluliselt ei väheneks. Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart (KE) avaldas ministrile saadetud pöördumises muret, et abi kättesaadavus halveneb ka selle otsuse järel oluliselt.

«See tähendab, et Põhja-Tallinnas, mis on poolsaar ja ümbritsetud kolmest küljest merega, saabub abi hiljem ja õnnetuste tagajärjed muutuvad raskemaks. Juba pragu näeme, et ehkki lähim päästekomando on Lilleküla, on sealt liikluse tipptunnil on väga keeruline õigeaegselt Koplisse jõuda. On esinenud juhtumeid, kui Lilleküla komando on väljas ja Kopli komando katab korraga nii Lilleküla kui ka Koplit. Rääkimata juhtudest nagu näiteks Pae tänava kortermaja põleng Lasnamäel, mis asetas Kopli komando erilise koormuse alla,» kirjutas linnapea.

Muu hulgas tõi Kõlvart pöördumises välja, et Kopli päästekomando tähtsus linnaosa turvalisuse seisukohalt on kasvanud, sest piirkond on muutunud uusarenduste jaoks atraktiivseks ja lähiaastatel on prognoositav Põhja-Tallinna elanike arvu kasvamine. Samuti viitas ta vanade küttekolletega elamutele ja gaasiseadmetele, mille õnnetused on kütteperioodil prognoositavad. 

Facebook
Comments 4

Märksõnad

Tagasi üles