R, 8.12.2023

Kallas väisab täna Soomet (2)

BNS
Copy
Kaja Kallas
Kaja Kallas Foto: Mihkel Maripuu

Peaminister Kaja Kallas külastab reedel Soome peaminister Petteri Orpo kutsel Soomet.

Kallas arutab oma Soome kolleegiga riikide kahepoolseid suhteid, sealhulgas räägitakse koostööst piirijulgeoleku tagamisel. Samuti arutatakse Ukraina toetamist ja laiemaid julgeolekuteemasid ning räägitakse ka Euroopa Liidu tulevikust.

Kallas meenutas, et Soome uue peaministri Petteri Orpo esimene kahepoolne välisvisiit toimus juulikuus just Eestisse. «Soomel on eestlaste südames olnud alati eriline koht. Mul on hea meel, et saan nüüd ise sinna visiidile minna. Kui Soomest sai NATO liige, toimus oluline edasihüpe kahe riigi kaitse- ja julgeolekukoostöös. Soome on olnud Eestile ka väga hea partner Euroopa Liidus. Meie soov on veelgi tihendada riikidevahelisi kahepoolseid suhteid,» ütles Kallas.

Visiidi raames kohtub peaminister Kaja Kallas ka Soome presidendi Sauli Niinistöga ja osaleb Eesti saatkonnas kohtumisel Soome suurinvestorite ja ettevõtete esindajatega.

Peaminister Kaja Kallas esineb ka Helsingi julgeolekufoorumi avaarutelul koos Soome välisministri Elina Valtoneni ja Saksa Marshalli fondi presidendi Heather Conleyga.

Kommentaarid (2)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles