/nginx/o/2023/10/10/15645347t1hfe37.jpg)
President Alar Karis on alates homsest koos Eesti ettevõtjatega visiidil Korea Vabariigis. Ta kohtub president Yoon Suk Yeoliga, avab kolmapäeval Soulis Eesti suursaatkonna ja ettevõtluskeskuse. Visiidi eesmärk on tihendada Eesti ja Lõuna-Korea majandussuhteid ning arutada kaitsekoostööd.
Neljapäevasel kohtumisel Lõuna-Korea presidendi Yoon Suk Yeoliga keskendub president Karis Eesti ja Lõuna-Korea majandussuhete tihendamisele. Samuti räägitakse kahepoolsest kaitsekoostööst, julgeolekust Korea poolsaarel ja Euroopas, sealhulgas Venemaa agressioonisõjast Ukrainas ning olukorrast Lähis-Idas.
Seejärel külastab Eesti riigipea Lõuna-Korea suurtükiväebrigaadi, kus talle esitletakse K9 liikursuurtükke. President kohtub ka K9 suurtükke tootva Hanwha Aerospace’i presidendi Jae-il Soniga, et arutada, kuidas edeneb täiendavate K9 suurtükkide tootmine Eesti kaitseväele. Lisaks külastab president Karis Dora vaateplatvormi, et tutvuda kahte Koread lahutava demilitariseeritud tsooniga ja Korea poolsaare julgeolekuolukorraga.
Presidendi visiidi eesmärk on kinnitada Eesti kui atraktiivse investeeringute sihtkoha kuvandit ja tutvustada Eesti majanduskeskkonda. Eesti Souli ettevõtluskeskuses toimuvad riigipea visiidi raames Eesti ettevõtjate kohtumised Korea partneritega. Äridelegatsiooni kuuluvad Elcogen, H2Electro, Insta Globe Engineering, Harmet, Estonian Marine and Manufacturing Initiative, Tallinna Sadam ja Eesti Energia.
President Karis kohtub Lõuna-Korea tippettevõtete juhtidega, näiteks HD Hyundai presidendi Ki Sun Chungi ja SK Groupi esimehe Anthony Cheyga. Samuti tutvub president Karis LG teaduspargi tegevusega ning kohtub selle presidendi ja LG Groupi tehnoloogianõukogu esimehe I. P. Parkiga.
Reedel külastab Eesti riigipea Lõuna-Korea vanimat ülikooli – Sungkyunkwani ülikooli, kus ta annab tudengitele ajalooteemalise loengu ning kohtub sealse juhtkonnaga.
President Karis naaseb Eestisse laupäeva hommikul.