Politsei ei alustanud Viimsi volikogu esimehe suhtes kriminaalasja

Madis Filippov
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Aarne Jõgimaa
Aarne Jõgimaa Foto: Rauno Kais

Politsei ei alustanud kriminaalmenetlust Viimsi vallavalitsuse avalduse peale, millega vald palus uurida, kas vallavolikogu esimees Aarne Jõgimaa on kaubelnud mõjuvõimuga, kuna politsei väitel puudus antud juhtumis kuriteo koosseis.

13. märtsil pöördus Viimsi vallavalitsus politsei poole, et lasta uurida ega ASis Esmar Ehitus osalust omav Aarne Jõgimaa pole kaubelnud mõjuvõimuga või ei ilmne tema tegevuses muid kuriteokoosseisu tunnuseid seoses ASi Viimsi Vesi riigihangete võitudega.

«Kriminaalmenetluse alustamata jätmine näitab, et tegemist oli poliitilise süüdistusega,» sõnas Viimsi vallavanem Haldo Oravas. «Vald pöördus politsei poole põhjusel, et kontrollida valla tütarettevõtte tegevuse seaduspärasust esitatud süüdistuste puhul.»

13. märtsi Tuuli Kochi Postimehe artiklis «Viimsi vallajuhte ootab ees umbusaldushääletus» heideti ette, et vallavolikogu esimehe Aarne Jõgimaa 50 protsendise osalusega AS Esmar Ehitusele on vald aastail 2007-2011 maksnud võidetud hangete eest ligi 18 miljonit eurot.

ASi Viimsi Vesi andmeil on perioodil 2007-2011 AS Esmar Ehitus võitnud kolm AS Viimsi Vesi poolt korraldatud ELi Ühtekuuluvusfondi veemajanduse avatud riigihanget 37st kogusummas ligi 8 miljonit eurot.

Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi veemajanduse riigihankeid korraldas AS Viimsi Vesi, kaasates riigihanke komisjoni ka SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse esindaja.

AS Esmar Ehitus kvalifitseerimise kohta on küsitud hinnangut keskkonnaministeeriumilt ning saadud seisukoht ka riigihangete vaidluskomisjonilt, et puudub alus pakkujat hankemenetlusest kõrvaldamiseks.

Viimsi vallale kuuluv AS Viimsi Vesi on 1998. aastal asutatud AS Viimsi Soojus õigusjärglane, ettevõtte põhitegevusteks on vee- ja kanalisatsiooniteenuste osutamine ja piirkonna veemajanduse arendamine.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Kaarel Kuusk kinnitas, et menetlust ei alustatud, kuna puudus kuriteo koosseis.

Tagasi üles