FOTOD ⟩ Tartumaal hukkus elumaja tulekahjus inimene

Copy

Täna õhtul kell 18.54 sai häirekeskus teate tulekahjust talumajas Kastre vallas Kõnnu külas. Päästjad tõid majast välja hukkunud inimese, vahendas lõuna päästekeskus.

Tulekahjust teatanud naabri sõnul oli ühekordne puitmaja leekides, katus juba sisse kukkunud ning majas võis olla inimene. Esimesena kohale jõudnud Võnnu vabatahtlikud päästjad alustasid koheselt kustutustöödega, ent majja sisenemine ei olnud intensiivse tulekahju tõttu enam võimalik. Kell 20.29 leidsid päästjad hoonest hukkunud vanema naisterahva. Võnnu, Annelinna ja Põlva päästjad tegelevad veel tulekahju lõpliku kustutamisega. Tules hävis nii elumaja kui sellega kokku ehitatud saun. Ära hoiti tule levik teistele lähedal asunud kõrvalhoonetele.

Sündmuse täpsemad asjaolud ja tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine uurimine.

Päästjate läbi viidud viimatise kodunõustamise ajal oli majas olemas töökorras suitsuandur. Ulatuslike kahjustuste tõttu ei ole teada, kas andur tänase sündmuse eel endiselt töökorras oli ja elanikku ohust hoiatas. Päästeamet tuletab meelde, et tulekahju kiireks avastamiseks on hädavajalik, et igas majapidamises on töökorras suitsuandur. Arvestada tuleb sellega, et tulekahju areneb eluohtlikuks väga kiiresti. Elu päästab ainult töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur.

Käesoleval aastal on Eestis tulekahjudes hukkunud juba 30 inimest.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles