IRL tõukas Sauel Reformierakonna võimult

Teelemari Loonet
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Henn Põlluaas.
Henn Põlluaas. Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Sauel avaldas linnavolikogu linnapea Harry Pajundile ja abilinnapea Rafael Amosele umbusaldust ja valis uueks linnapeaks Henn Põlluaasa.

Varem Reformierakonnaga koalitsioonis olnud IRL lõi tänasel erakorralisel linnavolikogu istungil uue koalitsiooni eelnevalt opositsiooni kuulunud valimisliidu «Kindlad tegijad – uus tulevik» liikmetega.

Pajundi ja Amose umbusaldamise küsimuses hääletas 11 volikogu liiget poolt ja 5 vastu, samade häältega kinnitati ka valimisliitu «Kindlad tegijad – uus tulevik» kuuluv Põlluaas uueks linnapeaks.

Uude linnavalitsusse kuuluvad Jüri Tümanok, Kalev Israel, Mati Uuesoo ja Meelis Rõigas.

Uue koalitsiooni peamiste sammudena lubatakse alustada viivitamatult Saue algkooli projekteerimise ja ehitustöödega. Kiiremas korras plaanitakse lahendada muusikakooli ja huvikeskuse ruumiprobleemid ning kinnitatakse, et algkoolilapsed jätkavad kooliskäimist ühes vahetuses.

Lisaks kavatsetakse võimaldada põhikoolilastele tasuta koolitoitu, suurendada sünnitoetust ja toetada üle 65-aastaseid linnakodanikke. Uus koalitsioon peab oluliseks ka spordi- ja kultuuritegevust, kolmanda sektori ja Saue ettevõtluse esindajate kaasamist linna juhtimisse.

Umbusaldusavalduse reformierakondlaste Pajundi ja Amose vastu andis linnavolikogu IRLi fraktsiooni esindaja üle eelmisel neljapäeval. Sellele olid allkirjad andnud linnavolikogu IRLi fraktsiooni liikmed, valimisliidu «Kindlad tegijad – uus tulevik» fraktsiooni liikmed ja üks fraktsioonidesse mittekuuluv Saue volikogu liige.

Allakirjutanud leidsid, et Reformierakonna poolt juhitav Saue linnavalitsus ei ole toime tulnud linna ja linnavalitsuse juhtimise ega töö korraldamisega. Samuti heideti linnavalitsusele ette koostöötahte ja -võime puudumist nii oma koalitsioonipartneri kui opositsiooni suhtes.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles