P, 3.12.2023

Tallinna linnaplaneerimise ametis tehakse suuri muudatusi

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Facebook
Comments 1
Madle Lippus
Madle Lippus Foto: Sander Ilvest

Linnavalitsus võttis tänasel istungil vastu otsuse jätkata Tallinna linnaplaneerimise ameti struktuurimuudatustega, et luua ametis eraldi talitused ehitus- ja kasutuslubade menetluseks, eesmärgiga kiirendada nende lubade menetlust.

Abilinnapea Madle Lippuse sõnul võimaldavad struktuurimuudatused parandada töökorraldust ja luua eeldused ameti edasiseks arenguks. «Alates kevadest, mil Tallinna linnaplaneerimise amet sai endale uue juhi, on järk-järgult ametit ümber kujundatud kaasaegsemaks ja efektiivsemaks,» ütles Lippus.

Ehitusosakonna struktuurimuudatusega jagatakse selgema struktuuri ning vastutuse loomiseks ülesanded kaheks: tekib eraldi talitus ehituslubadele ning ka kasutuslubadele. Koos struktuurimuudatusega tuuakse madalamale ka otsustustasand ning ehitusloa väljaandmise allkirjastab nüüd vastutav spetsialist ning talituse juhataja.

Valdkonna arengut ja kiirendatud menetlusi toetavad eelmiste struktuurimuudatuste tulemused, sealhulgas personalivaldkonna kaasajastamine, uue arendusosakonna loomine ja äsja lõppenud konkurss detailplaneeringute teenistuse juhi ametikohale. Uue juhi ülesandeks saab muuhulgas osakonna töö uuesti mõtestamine, eesmärgiga muuta planeeringute menetlus selgemaks ning tõsta ruumikvaliteeti.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles