E, 11.12.2023

FOTOD ⟩ Eesti 200 valis üldkogul uue juhi (1)

Copy
Eesti 200 üldkogul valitakse erakonnale uus juht
Eesti 200 üldkogul valitakse erakonnale uus juht Foto: Eero Vabamägi

Pühapäeva keskpäeval kogunes Tallinnas erakonna Eesti 200 üldkogu, kus valiti uueks esimeheks Margus Tsahkna.

Erakonna esimeheks kandideeris lisaks välisminister Margus Tsahknale ka filmioperaator Arko Okk. Eesti 200 endine juht Lauri Hussar teatas novembri alguses, et taandub erakonna juhtimisest, kuivõrd soovib keskenduda riigikogu esimehe tööle.

​Erinevalt Reformierakonnast üldkogust korraldabsEesti 200 hääletuse kohapeal. Üldkogule kohale tulnud Eesti 200 liikmetele jagati välja 133 hääletussedelt.

Tsahkna: kes tahab iga päev aplausi, mingu tööle tsirkusesse

Erakonna esimehe kandidaat Margus Tsahkna ütles oma kõnes, et erakond ei saa iga päev mõelda reitingutele, mis mõnel teisel erakonnal on kõrgemad.

«Kes tahab iga päev aplausi poliitikas olles, võiks minna tööle parem tsirkusesse. Erakond peab oma programmi ellu viia,» ütles Tsahkna.

Tsahkna sõnul selgus koalitsiooniläbirääkimistel, et viimased kolm valitsust on pidanud pidu ja võtnud tuleviku arvelt laenu. «Täna peab maksumaksja selle kinni maksma,» ütles Tsahkna.

Okk tahab koondada rahulolematud liikmed

Esimeheks kandideeriv Arko Okk ütles üldkogul peetud kõnes, et tema eesmärk on koondada erakonna poliitikaga rahulolematud inimesed.

«Ükski erakond pole suutnud nii kiiresti kaotanud oma populaarsust, 66 protsenti toetusest poole aasta jooksul. Minu eesmärk on see mädapaise lahti lõigata ja tervendada. Alkoholiprobleemid juhtkonnas, erakonnaliikmete väljaviskamine, jürirattalik retoorika, Johanna Maria Lehtme skandaal. Kuigi oleme ekspertide partei, vaid läksime peibutuspartide teed,» ütles Okk.

Okk märkis, et Eesti 200 kaotas oma usaldusväärsuse lõplikult siis, kui tuli vastu Reformierakonna soovile panna valimislubadused maksumaksja õlule.

Hussar: Eesti 200 tahab kohta europarlamendis

Lahkuv erakonna esimees Lauri Hussar ütles üldkogul peetud kõnes, et Eesti 200 peab panema ennast valmis europarlamendi valimisteks, et viia üks oma liige Euroopa Parlamendi saadikuks.

Ta lisas, et enne ülejärgmisel aastal toimuvaid kohalikke valimisi tuleb kasvatada ka Eesti 200 piirkonnaorganisatsioone, et saada suurem esindatud omavalitsustes. Hussar kutsus erakonna liikmeid hääletama Margus Tsahkna poolt, kes suudab kogenud poliitikuna erakonda edasi viia.

Meediaveergudel on palju arutletud, et Oki šansid valituks osutuda on võrreldes Tsahknaga väga väikesed. 

Erakonnale Eesti 200 uue esimehe valimine tuli selle liikmetele ootamatult, kirjutas Postimees varem. Nende seas, kelle hinnangul nappis kandidaatide ülesseadmiseks aega, on ka erakonna suurrahastaja Joakim Helenius, kes pole rahul senise juhtkonnaga ega poolda ka uueks esimeheks pürgivat Margus Tsahknat.

Lisaks esimehekandidaatidele kuulati üldkogul ka ülevaateid Eesti 200 ministrite tööst. Sõna said ka erakonna riigikogu fraktsiooni ja noorteorganisatsiooni juhid. Üldkogu juhatas Eesti 200 tegevjuht Mihkel Veski.

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles