ETTEVAATUST LIIKLUSES! ⟩ Lumesadu ja tuisk muudavad kõrvalteed läbimatuks

Sven Randlaid
, ajakirjanik
Copy
Lumetorm.
Lumetorm. Foto: Konstantin Sednev

Transpordiamet kehtestas neljapäeval kell 23.30 rohke lumesaju ja tuisu tõttu riigiteedel kõigis maakondades peale Ida- ja Lääne-Virumaa ning Järvamaa, rasketest ilmaoludest tingitud erilise hoolderežiimi.

Maanteede korrashoiuks kasutatakse kõiki olemasolevaid ressursse, kuid teede nõutav seisunditase ei ole kõikjal tagatud, teatas transpordiamet. Suure tõenäosusega põhjustab täna õhtul lõuna poolt alanud ning homme jätkuv lumesadu osade riigiteede, eelkõige väiksemate kõrvalmaanteede, muutumise läbimatuteks või väga raskesti läbitavateks. Olukorra teedel teeb keerulisemaks madal õhutemperatuur, mis ei võimalda libedusetõrjevahenditel efektiivselt toimida. Kõikidel teedel võib esineda ohtlikke libedaid lõike.

Keskkonnaagentuuri hoiatuse kohaselt laieneb lumesadu öösel Lõuna-Eestist põhja suunas. Sisemaal puhub mõõdukas, saartel ja rannikul tugev ida- ja kirdetuul ning tuiskab. Hommikul muutub sadu intensiivsemaks. Temperatuurid püsivad sügavalt miinuses ning tekkiv uus lumevaip on väga kohev, orienteeruv lisanduva lume hulk hommikuks on 10-20, Lõuna-Eestis 20-25 cm.

Transpordiamet prognoosib lumesaju taandumisel tagada teedel nõutav seisunditase reede õhtuks. Vajadusel pikendatakse erilist hoolderežiimi ning sellest ja erilise hoolderežiimi lõpetamisest teavitatakse täiendavalt.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles