Põhja-Tallinnas algas Eesti suurima puithoone ehitus (1)

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Copy
Loodusmaja ehituse algus.
Loodusmaja ehituse algus. Foto: Nordecon

Kalamajas Lennusadama kõrval algasid Eesti suurima puithoone, Loodusmaja ehitustööd.

Detsembris 2023 allkirjastatud peatöövõtulepingu kohaselt vastutab Riigi Kinnisvara AS tellimusel Loodusmaja ehitustööde eest Nordecon AS.

Hoonetekompleksi jaoks vajaliku süvendi kaevetööd ehitusobjektil on tänaseks alanud. Loodusmaja koosneb kolmest eraldiseisvast, aga omavahel maa-aluselt ühendatud hoonest. Kompleksi kuuluvate väga eriilmeliste hoonete kogukõrgused maapinnast ulatuvad enam kui 20 meetrini. Kolmnurkse põhiplaaniga muuseumihoone katus on tugeva kalde all ning selle hoone kogukõrguse vahe on kümme meetrit. Hoonetekompleksile on projektijärgselt kavandatud üks maa-alune korrus.

Loodusmaja konkursi võidutöö.
Loodusmaja konkursi võidutöö. Foto: Kavakava

«Esimene tööde etapp on talvisel perioodil seotud peamiselt kaevetöödega ja sealt edasi kevadepoole juba vundamendi ja maa-aluse korruse ehitusega. Ehitustööde suurem vaatemängulisus, kui hooned juba kõrgusesse kerkima hakkavad, jääb aasta teise poole ja järgmisesse aastasse,» lausus Nordeconi projektijuht Rauno Rausk.

Arvestades ehitusobjekti paiknemist tiheda liiklusega Kalaranna tänava vahetus läheduses, võib ehitustranspordi liiklemine tuua pööramiskohal Vesilennuki teele lühiajaliselt kaasa liiklusmuudatusi. Kaevatööde ajal liigub piirkonnas ka palju veoautosid, mistõttu palutakse liiklejail ohutuse huvides jälgida ajutisi märke.

«Kohalikult kogukonnalt palume kannatlikku meelt ja mõistvat suhtumist, kuna eks iga ehitusprotsess toob enda ümbrusesse kaasa mõningaid ebamugavusi kõrgenenud mürafooni või õhus lenduva tolmu tõttu. Anname endast parima, et neid kõigile nõuetele vastavalt võimalikult hästi ohjata,» lubas Rausk.

Valmivasse Loodusmajas saavad uued ja tänapäevased ruumid keskkonnaamet, keskkonnaagentuur, keskkonnainvesteeringute keskus, ministeeriumi infotehnoloogiakeskus ning plaanitav maa- ja ruumiamet. Hoone suurimaks kasutajaks on aga Eesti loodusmuuseum.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles