Tallinn hoiatab: esmaspäeval ja teisipäeval tuleb valmis olla jäävihmaks

Postimees
Copy
Jäiteoht, jäävihm! hoiatustabloo.
Jäiteoht, jäävihm! hoiatustabloo. Foto: Madis Veltman

Ilmaprognooside kohaselt võib Tallinnas lähipäevil sadada jäävihma, suurem jäävihma oht püsib teisipäeva hommikutundidel, hoiatab Tallinna linnavalitsus. Jäävihm muudab ohtlikult libedaks nii kõnni- kui ka sõiduteed, mistõttu kutsuvad linnavõimud liiklejaid üles ettevaatlikkusele.

«Seoses jäävihma hoiatusega kutsusime täna kokku kriisikoosoleku, et olukorrale reageerimise juhised ja koostöö kõigi ametkondadega läbi käia. Oleme andnud linnatänavate hoolduspartneritele korralduse teostada ennetavat libedusetõrjet ja eelhoiatuse suunata vajadusel tänavatele kogu ressurss,» ütles abilinnapea Vladimir Svet.

Linnavalitsus on Sveti sõnul pannud lepingupartneritele südamele, et prioriteediks on ühistranspordi peatuste, tõusude, treppide, ülekäiguradade ning eriti laste- ja tervishoiuasutusteni viivate teede tähtaegne ja nõuetele vastav hooldus. «Kuid ka kõigi nende meetmete juures võib teedele kiiresti tekkida ülimalt libe jääkiht, seega palume nii jalgsi kui ka autoga liiklemisel olla igal juhul väga ettevaatlik ja jälgida ilmateadet,» ütles Svet.

Mupo patrullautod on varustatud selliseks juhuks puistematerjaliga ja on samuti libeduse tõrjel igati linlastele abiks. Linnaosavalitused jagavad tasuta graniitsõelmeid korteriühistutele, sõelmete saamiseks tuleb korteriühistutel pöörduda oma linnaosavalitsuse poole https://www.tallinn.ee/est/Linnaosavalitsuste-kontaktandmed.

«Paneme kinnistuomanikele südamele, et nende hooldatavad kõnniteed vajavad jäävihma korral eriti intensiivset hooldust, vajadusel on vaja libedusetõrjet teostada ka mitu korda päevas. Keskkonna- ja Kommunaalamet ning linnaosad on hankinud libedusetõrjeks piisavalt graniitkillustikku, mida jagatakse ning ollakse valmis puistama lähipäevade jooksul,» ütles Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg.

Sulg lisas, et enamkäidavatesse ja -kasutatavatesse ühistranspordipeatustesse on paigaldatud ligemale 300 puistematerjali konteinerit libeduse tõrjumiseks. «Ohtlikumate treppide ja tõusude lähedusse paigaldatakse täiendavalt sõelmekotid. Soovitame kõigil jälgida ilmateadet, jalakäijatel tuleks veenduda jalanõude sobivustes talvetingimustega ja enne ülekäigurajale astumist veenduda, et sõidukid jõuaksid peatuda, sest libedus võib pikendada sõidukite pidurdusteekonda,» rääkis Sulg.

Tänavapuhastuse küsimustes saavad linlased pöörduda Tallinna abitelefonil 14410. Probleemist on võimalik teada anda ka heakorra ja haljastuse infosüsteemi kaardirakenduse kaudu: https://hhhis.tallinn.ee/add.

Rohkem infot Tallinna tänavate talihoolduse korraldamisest leiab veebilehelt www.tallinn.ee/lumi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles