SUUR GALERII ⟩ Vaata, mis toimus kaitseväe paraadil Tallinnas Vabaduse väljakul (7)

Postimees
Uuendatud 24. veebruar 2024, 13:43
Copy

Täna keskpäevast algas Tallinnas Vabaduse väljakul kaitseväe paraad, mille võtab vastu vabariigi president Alar Karis ning mida juhatas kaitseväe juhataja kindral Martin Herem.

Paraadist võttis osa pea 840 osalejat ja 31 ühikut tehnikat, kokku osales paraadil 34 lippu, viis kompaniid, 11 rühma, sõjaväeorkester ja Kaitseliidu orkester ning neli teenistuskoera.

Esindatud oli Eesti Vabariigi riigiliputoimkond, kaitseväe liputoimkond, kõikide väeliikide liputoimkonnad koos üksustega, erioperatsioonide väejuhatuse liputoimkond koos üksusega, Kaitseväe Akadeemia, sõjaväepolitsei Vahipataljon, Kuperjanovi jalaväepataljon, diviisi staabi- ja sidepataljon, 1. ja 2. jalaväebrigaad, Kaitseliit, Naiskodukaitse, Sisekaitseakadeemia ja vanglateenistus.

Samuti osalesid paraadil Balti kaitsekolledži, CCDCOE ja NFIU liputoimkonnad. Paraadil oli esindatud ka reservväelaste üksused 2. jalaväebrigaadi 1. ja 2. Kuperjanovi jalaväepataljonist.

Liitlastest oli paraadil esindatud Islandi ja Poola liputoimkond ning Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi, Prantsusmaa ja Ameerika Ühendriikide liputoimkond koos üksusega.

Samuti sai paraadil lisaks Eesti kaitseväe tehnikale näha NATO Eesti lahingugruppi kuuluvate Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi, Prantsuse ja Ameerika Ühendriikide lahingutehnikat.

Kommentaarid (7)
Copy
Tagasi üles