Reps rääkis suu puhtaks: ikka sõidetakse välismaale ja võetakse inimesi kaasa - kui mitte rinnalapsi, siis suunamudijaid (30)

Tarvo Madsen
, ajakirjanik
Uuendatud 22. aprill 2024, 17:04
Copy
Mailis Reps kohtus.
Mailis Reps kohtus. Foto: Tairo Lutter

Mailis Repsi (KE) üle peetavas kohtuasjas jõuti esmaspäeval lõpule ning kohtuasja lõpetuseks otsustas Reps pidada kohtusaalis pika ja avameelse kõne, kus rääkis kõigist episoodidest, milles teda süüdistatakse. Samuti jagus tal kriitikat praeguste koalitsioonipoliitikute suhtes. 

Repsi üle peetavas kohtuasjas jõuti esmaspäeval lõpule ning nüüd asub kohus materjali läbi töötama ning selle pinnalt otsust tegema. Praegu paika pandud plaanide järgi kuulutab Harju maakohus oma otsuse välja 27. septembril. 

Esmaspäevasel istungil said kohtusaalis viimase sõna kõik kohtu osapooled, sealhulgas ka Reps ise, kes otsustas esineda pika sõnavõtuga. 

Sissejuhatuseks ütles Reps, et tema tühistamine algas neli aastat tagasi meedias lahvatanud skandaaliga, millele järgnes juba võimalus teda täielikult igapäevasest tööelust ning ühiskonnast kõrvaldada. Tema sõnul pole Eestis võimalik uurimise all või lausa kohtu all olles edasi eksisteerida, ning see, kuidas tühistamisele kuuluv inimene ja tema pere peaks nende aastate jooksul hakkama saama, ei huvita tegelikult mitte kedagi.

Süütuse presumptsiooni ehk seda, et kuni inimene ei ole süüdi tunnistatud, kuni faktid, milles teda süüdistatakse, pole kinnitust leidnud, Eestis kindlasti ei eksisteeri.

Kohtu all olev endine haridus- ja teadusminister Mailis Reps

Tagasi üles