Tänavusel Kevadtormil osaleb ligi 14 000 sõdurit

Liisa Ehamaa
, ajakirjanik
Copy
Kevadtorm 2017.
Kevadtorm 2017. Foto: Marianne Loorents

Alates esmaspäevast algab kaitseväe õppus Kevadtorm, mis toob kokku ligi 14 000 Eesti ja liitlasriikide sõdurit.

Tänavuse õppuse eesmärk on harjutada diviisi ja liitlaste koostöös kaitsvate operatsioonide läbiviimist tavapärastes sõja tingimustes, kuhu kaasatakse ka teised väeliigid ning väejuhatused. 

Õppuse jooksul kasutatakse erinevaid imitatsioonivahendeid, sealhulgas paukpadruneid, õppegranaate ja valgusrakette. Muuhulgas võib rasketehnika, lennuvahendite ja imitatsioonivahendite kasutamine tekitada tavapärasest rohkem müra. 

Kuna valjud helid võivad häirida nii lapsi kui koduloomi, palub kaitsevägi hoida võimalusel õppuste piirkondades mürapelglikud loomad siseruumides ning selgitada lastele toimuva põhjust.

Kaitsevägi rõhutab, et õppusel osalejad teevad omalt poolt kõik võimaliku, et vältida kahjusid taristule. Paraku pole alati võimalik kahjustusi täielikult ennetada või välistada. Kui kellegi omand on õnnetu juhuse tõttu saanud kannatada, siis palub kaitsevägi kahjud fikseerida ning võtta ühendust õppuse tsiviil-sõjalise koostöö meeskonnaga.

Evakueerimise harjutamine

Muuhulgas harjutatakse Kevadtormil koos Päästeametiga inimeste evakueerimist ohutsoonist. Evakuatsiooniharjutus viiakse läbi Kilingi-Nõmmel 14. mail ning selles osalevad rollimängijad, keda ka päriselt evakueeritakse.

Samuti harjutatakse tänavu esmakordselt elanikkonnale ohuteavituse edastamist koostöös Päästeameti ja Häirekeskusega. Selle harjutuse läbi viimiseks on kaitsevägi, Päästeamet ja Häirekeskus teinud põhjalikku koostööd, et ohust teavitamine toimuks automaatselt, kiiresti ning kõik osapooled oskaks vajalikke teavitussüsteeme kasutada.

Kevadtorm on kaitseväe aasta suurim õppus, mille käigus harjutatakse sõjaliste operatsioonide planeerimist ja elluviimist, kui ka tõhustatakse koostööd Eesti ja liitlasriikide üksuste vahel. Õppusel osalevad nii tegevväelased, ajateenijad, reservväelased, kaitseliitlased kui liitlasriikide sõdurid.

Kevadtormi planeerib ja juhib Eesti diviis. Kevadtormi raames harjutatakse kaitseväe ja õppusel osalevate liitlasüksustega Eesti kaitsetegevusi ning õppus on lõpueksamiks 2023. aastal teenistust alustanud ajateenijatele ning nende üksustele.

Õppus Kevadtorm toimub 6.–17. maini, peamiselt Pärnumaal, Läänemaal, Saaremaal, Hiiumaal ning Viljandimaal Mulgi vallas. Samas on vahetult õppuse eel, selle ajal ja järel kindlasti märgata suuremat kaitseväe ja liitlasüksuste liikumist ja tegevust erinevais Eesti paigus.

Muutused liikluskorralduses

Õppuse jooksul toimuvad liiklusmuudatused seoses kontroll-läbilaskepunkti püstitamisega:

Maantee 6 Abja-Paluoja – Kilingi-Nõmme lõigul

0600 – 2200 tee ei ole läbitav

2200 – 0600 tee on läbitav

24181 Abja-Paluoja – Sarja – Tõlla tee lõigul

0600 – 2200 tee ei ole läbitav

2200 – 0600 tee on läbitav

Mõlemal juhul on kontroll-läbilaskepunkti ala aktiivne mõlemal suunal ja liiklus ümber korraldatud kaitseväe poolt. Liikluskorraldusemuudatus esineb mõlemal suunal.

Ühtlasi on võimalikult kiire läbipääs tagatud operatiivsõidukitele, ühistranspordile ja kohalikele elanikele.

Täpsema liiklusmuudatuste infoga saab tutvuda Tark Tee rakenduses.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles