Euroopa päev toob Vabaduse väljakule politseikoerad ja kuulsad artistid (3)

Postimees
Copy
Euroopa päeva kontsert möödunud aastal Tallinnas.
Euroopa päeva kontsert möödunud aastal Tallinnas. Foto: Sander Ilvest

Täna tähistatakse Euroopa päeva, mis Eestis kulmineerub kontserdiga Tallinnas Vabaduse väljakul. 

Tänavu 1. mail täitus Eestil 20 aastat Euroopa Liidu (EL) ja NATO liikmena. Eestist sai ELi liikmesriik 2004. aastal pärast kuus aastat kestnud ühinemisläbirääkimisi. 9. mail kulmineeruvad sündmused Euroopa päeval, mil toimuvad suuremad rahvaüritused Tallinnas ja Narvas, lisaks on palju tegevusi ka teistes Eesti linnades.

9. mail kell 15–18 on Vabaduse väljakul avatud üritusteala «Meie Euroopa. Meie NATO». Kell 15 kõlab Jaani kiriku tornist Euroopa Liidu hümn ning seejärel heisatakse pidulikult Euroopa Liidu ja NATO lipp Vabadussõja võidusamba lipumasti.

Neljapäeval täidavad Vabaduse väljaku oma väljapanekute ja tegevustega ELi riikide saatkonnad, ELiga seotud organisatsioonid ning Eesti sisejulgeolekut tagavad asutused, nagu politsei- ja piirivalveamet, päästeamet, kaitseliit ning kaitsevägi. Muusikalist meeleolu loob sõjaväeorkester.

Näha saab mitmesugust tehnikat, tutvuda ELi riikide maitsete ja kultuuridega, veeta aega telkides väljapanekuid uudistades ning arutelu kuulates. Kohal on ka politseikoerad, kes oma oskusi näitavad.

Euroopa Liidu telgis on avatud Slava Ukraina kohvik, mille missiooniks on toetada Ukrainat ja ukrainlasi.

Kell 18 algab Euroopa päeva kontsert «Meie Euroopa. Meie NATO», kus astuvad üles Bedwetters, nublu ja Gameboy Tetris ning Tommy Cash.

Üritust korraldavad välisministeerium, Euroopa Komisjoni Eesti esindus, Euroopa Parlamendi büroo, riigikantselei, riigi tugiteenuste keskus, kaitsevägi, kaitseliit, politsei- ja piirivalveamet, päästeamet ja kaitseressursside amet. Kontsert on kõigile tasuta.

Kommentaarid (3)
Copy
Tagasi üles