Millist ilma ennustavad ilmatargad lähiajaks? (3)

Margus Martin
, ajakirjanik
Copy
Pärast pikka ja külma kevadtalve naudib rahvas Pirita rannas kuumust.
Pärast pikka ja külma kevadtalve naudib rahvas Pirita rannas kuumust. Foto: Konstantin Sednev

Lähipäevad pakuvad südasuvist ilma, kuid peagi saabuv jaanikuu näitab muutlikku meelt. Ilmatarga ja nõia tähelepanekute kohaselt võib tõelist suve nautida juulis.

Enne juuni alguses vahetuvat kuufaasi väga drastilisi ilmamuutusi ette näha pole, pakkus Raplamaa ilmatark Arvo Saidla (72) ehk Metsavana. Tema sõnul ei maksa suuri muutusi oodata järgmise nädala kolmapäevani, mil praegu valitsev kuumus tõmbub mõnevõrra tagasi ja taevaluugidki lähevad rohkem valla.

«Viimastel päevadel ei tulnud siin minu kandis ühtegi vihmapiiska, kuid seitse kilomeetrit eemal Tallinna pool sadas nii, et valget vett lendas,» rääkis Saidla. Tema elamisest veerandsaja versta kaugusel Kohilas olevat nädalalõpul kallanud vihma nii, et see põhjustas asula südames asuvas Coopi kaupluses suuremat sorti veeuputuse. «Vesi oli kaupluses poolde säärde,» kirjeldas ta. Saidla kinnitusel nähti väga korralikku sadu viimati samuti Kohilast läänes. «Selline sahmakas tuli maha, et [Läänemaalt] Risti aleviku poolt liikunud autod ei saanud sõita. Kui seal kallab, siis ikka kakssada, mitte kaks tilka.»

Tagasi üles