Linnavolikogu võttis vastu Tallinna lisaeelarve

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Copy
Foto: Shutterstock

Tallinna linnavolikogu kinnitas 2024. aasta lisaeelarve, millega suurendatakse investeeringuid haridusse, sotsiaalvaldkonda, keskkonnahoidu ja ühistransporti.

«Lisaeelarve vastuvõtmisega alustasime ühistranspordi ambitsioonikate arenguplaanide elluviimisega. Nende plaanide elluviimisel on võimalik linlaste kasutusse tuua lähiaastatel täiendavalt 10 uut trammi, 30 biogaasil töötavat bussi, 40 akutrolli ning projekteerida ja uuendada trollitaristu. Tulemusena muutub ühistranspordi kasutamine mugavamaks ja vajadus auto kasutamise järele väheneb,» ütles linnavolikogu esimees Maris Sild.

Lisaeelarve toel tuuakse Tallinnasse rohkem haljastust, sealhulgas on plaanis juba sel sügisel istutada Tallinnasse 1000 uut puud. Täiendavaid vahendeid eraldati ka keskkonnaprogrammide elluviimiseks ning linna- ja õppeaedade arendamiseks.

«Hea uudis on see, et lisaeelarvega eraldasime täiendavad vahendid talvise tänavahoolduse kvaliteedi tõstmiseks. Sellega astume olulise sammu linnakodanike lumekoristamise teoorjuse lõpetamise suunas,» tõi välja Tallinna linnavolikogu aseesimees Sven Sester.

Lisaeelarvega eraldati 6,5 miljonit eurot õpetajate palgavahenditeks. Haridusvaldkonnas tõusevad õpetajate ja tugispetsialistide töötasu alammäärad 1803 eurolt 1820 eurole ning õpetaja abide töötasu alammäär 1085 eurolt 1092 eurole. Samuti eraldati täiendavad vahendid kooliõpetajate töötasu diferentseerimisfondi alates septembrist 2024.

Sotsiaalhoolekande täiendavad vahendid on peamiselt mõeldud puuetega inimeste hoolekandeks. Täiendavad vahendid eraldatakse sotsiaaltranspordi, isikliku abistaja ja tugiisikuteenuste osutamiseks, et tagada piisav teenuse maht ja katta hinnatõus. Laste hoolekandes on täiendavad vahendid eraldatud tugiisikuteenusele, mis võimaldab teenusele võtta kõik järjekorras ootel olevad sihtgrupi lapsed.

Lisaeelarve vastuvõtmisega suureneb Tallinna käesoleva aasta eelarve kogumaht 9,5 miljoni euro võrra. Koos lisaeelarvega on Tallinna linna 2024. aasta täpsustatud eelarve mahuks 1,26 miljardit eurot.

Märksõnad

Tagasi üles