Tallinna volikogu määras esimehele kõigepealt töötasu ja alles siis hakkas esimeest valima (2)

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Copy
Tallinna linnavolikogu hoone.
Tallinna linnavolikogu hoone. Foto: Sander Ilvest

Linnavolikogu otsustas määrata linnavolikogu esimehele makstava hüvitise suuruseks 75 protsenti linnavolikogu palgalisele esimehele ettenähtud tasust. Volikogule uue esimehe valimine on alles järgmine päevakorrapunkt.

Otsus on tingitud Tallinna võimukoalitsiooni otsusest valida uus volikogu esimees, kes peaks tulema Reformierakonnast. Kuna Reformierakonna kandidaat on tõenäoliselt Tallinna inglise kolledži direktor Toomas Kruusimägi, kes ei kavatse koolijuhtimisest loobuda, siis määratakse esimehele hüvitis.

Lahkuv volikogu esimees Maris Sild (SDE) selgitas istungil, et see on volikogu otsustada, kas volikogu esimees saab palka või hüvitist. Küsimusele, miks just 75 protsenti, vastas Sild, et see olevat tema otsus, sest nii tundus mõistlik. Tema arvutuste kohaselt peaks uue esimehe hüvitise suuruseks olema 6823 eurot kuus.

Volikogu keskfraktsiooni esindaja Anastassia Kovalenko-Kõlvarti sõnul oli selle päevakorrapunkti arutamisel tegemist järjekordse skeemitamisega koalitsiooni poolt. «Loogiline oleks valida kõigepealt volikogu esimees ja hakata siis tema töötasu kinnitama. Aga kuna me kõik teame, kes volikogu esimeheks valitakse, siis ei saa sellises järjekorras hääletada, sest uus esimees peaks ennast oma töötasu suuruse määramise küsimuse hääletusest taandama. Siis aga ei oleks koalitsioonil selle otsuse tegemiseks vajalikke hääli koos,» ütles Kovalenko-Kõlvart.

Keskerakondlane Marek Jürgenson esitas eelnõule muudatusettepaneku määrata esimehe töötasuks mitte 75, vaid 50 protsenti praeguse esimehe palgast. See ettepanek läbi ei läinud. 40 poolt- ja 38 vastuhäälega otsustati, et järgmine volikogu esimees hakkab saama 75 protsenti praeguse esimehe töötasust.

Tagasi üles