Tallinna volikogu sai uue esimehe (2)

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Copy
Praegune volikogu esimees Maris Sild riputas Toomas Kruusimägile kaela esimehe ametiketi.
Praegune volikogu esimees Maris Sild riputas Toomas Kruusimägile kaela esimehe ametiketi. Foto: Kristjan Mõru

Tallinna linnavolikogu valis tänasel istungil uueks esimeheks ettearvatult reformierakondlase Toomas Kruusimägi.

Hääletamisest võttis osa 79 linnavolikogu liiget. Kruusimägi sai 41 häält. Teine kandidaat, EKRE fraktsiooni esimees Mart Kallas sai 38 häält.

«Järgmise perioodi üheks suuremateks väljakutseteks on ühtlaselt tugev haridusvõrk Tallinna linnas. Seetõttu on volikogu esimehena minu fookuses muuhulgas kindlasti üleminek eestikeelsele haridusele ja ligipääs kvaliteetsele haridusele,» ütles Kruusimägi.

Kruusimägi on Tallinna Inglise Kolledži direktor aastast 1999. Ta on samas koolis töötanud ka inglise ja saksa keele õpetajana ning direktori asetäitjana. Kruusimägi on Eesti Koolijuhtide Ühenduse ja Euroopa Koolijuhtide Assotsiatsiooni juhatuse liige. 2009. aastal valiti ta aasta koolijuhiks.

Kruusimägi on lõpetanud Tallinna Ülikooli õppides inglise ja saksa keele õpetajaks ning EBSi avaliku halduse kutsemagistriprogramm haridusjuhtimise suunal.

Eesti Vabariik tunnustas Toomas Kruusimägi 2010. aastal Valgetähe IV klassi teenetemärgiga ja Prantsusmaa 2011. aastal ordeni «Akadeemilised palmioksad» rüütlijärguga.

Tagasi üles