Õpilasmaleva suvi saab avapaugu

Postimees
Copy
Esmaspäeval avatakse Tallinnas õpilasmaleva suvi.
Esmaspäeval avatakse Tallinnas õpilasmaleva suvi. Foto: Taavi Sepp

Esmaspäeval, 17. juunil kell 12 avatakse Tallinnas Raekoja platsil Eesti õpilasmaleva 2024. aasta malevasuvi, kui pealinnast läheb tänavu teele 60 malevarühma.

Sündmus algab malevlaste ja rühmajuhtide kogunemisega Vabaduse väljakul, kust liigutakse ühise rongkäiguga mööda Harju tänavat Raekoja platsile. Avatseremoonial ütlevad tervitussõnad Tallinna abilinnapea Aleksei Jašin ja sihtasutuse Õpilasmalev juhataja Külli Tatter. Uued rühmakomandörid saavad kätte tunnistused, malevanoored annavad vande ning ühiselt esitatakse malevalaule.

Tallinnast läheb teele 60 malevarühma, millest 28 töötavad pealinnas ja suuremale osale neist on tööandjaks linna asutused, näiteks linnaosavalitsused, lasteaiad, botaanikaaed, loomaaed, Kadrioru park ja teised. 32 rühma lähevad aga laiali üle kogu Eesti, kus tööandjateks on eraettevõtted põllumajanduse, teeninduse ja tootmise valdkonnast.

Käesoleval suvel saab Eesti õpilasmalevate korraldajate kaudu tööd üle 5000 koolinoore. Malevasuve lõpetab 13.–15. augustini toimuv üleriigiline EÕMi kokkutulek Toosikannul.

Märksõnad

Tagasi üles